't Gaolde Paerd voor Gerrit Reintjes De hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging 'Ut Dartele Veulen' is dit jaar toegekend aan Gerrit Reintjes voor zijn vele verdiensten op allerlei gebied voor het Veulen. Gerrit is in 1942 in Veulen aan de Lorbaan geboren. Hij is de 10e telg uit een gezin van 11 kinderen. Zijn grote liefde voor bloemen kwam al op zeer jeugdige leeftijd aan het licht: nog voor hij naar de lagere school ging had hij al een "eigen" tuintje. Later kwam ook het verzorgen van de planten op de school voor zijn rekening. Het was dan ook logisch dat Gerrit de Land- en Tuinbouwschool in Venray bezocht en aansluitend daarop de Middelbare Tuinbouwschool in Venlo. Vervolgens leerde hij in Straelen (Duitsland) het bloementelersvak. Tussendoor volgde hij nog diverse cursussen en behaalde via een avondopieiding in Venlo het MULO- en middenstandsdiploma. Tijdens een carnavalsbal in 1963 in America ontmoette hij Riek Kleuskens. Het was liefde op het eerste gezicht en in januari 1967 werd er getrouwd. Uit hun huwelijk werden drie zonen geboren, John, Twan en André. Gerrit en Riek hebben inmiddels 2 kleinkinderen en "er is er nog eentje onderweg". In 1964 begon Gerrit een eigen bloemen kwekerij aan de Lorbaan in Veulen met als specialiteit het kweken van rozen. Zijn voorliefde voor rozen zou hem later de bijnaam "Roeëze Gradje" opleveren. De bekendste door hem ontwikkelde roos kreeg de naam 'Rooyke'. Naast haar werk in huis en met de kinderen hielp Riek in het bedrijf mee waar en wanneer ze maar kon. Gerrit kwam voor het eerst in aanraking met het verenigingsleven toen hij lid werd van de Jonge Boeren. Van deze vereniging was hij bestuurslid en van 1957 tot en met 1965 ook nog sportleider. Hij sloot zich in 1961 aan bij de Raad van Elf van de carnavalsvereniging 'Ut Dartele Veulen' en kwam enkele jaren later bij het bestuur. Begin jaren zeventig loodste dit

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 18