Onderwerp Datum 29-1-2004 Berichtnummer Bijlage(n) Pagina geen 1 van 2 LCCPERSKERK29JAN Persbericht Gemeente Venray Ter inzage iegging ontwerp bestemmingsplannen kerkdorpen Ter inzage iegging ontwerpbestemmingsplannen kerkdorpen Op 27 januari ji. heeft het college van B en W van de gemeente Venray besloten de ontwerpbestemmingsplannen voor de 10 kerkdorpen van de gemeente vanaf 6 februari a.s. ter inzage te leggen voor een periode van 4 weken. Nadere informatie over het inzien van de plannen en het indienen van een zienswijze staan in de officiële publicatie van donderdag 5 februari a.s. in de Peel en Maas en Staatscourant. De plannen zijn aangepast n.a.v. de inspraak- en overiegreacties die afgelopen zomer bij de gemeente zijn ingediend. De reacties bestaan voornamelijk uit vragen over de weergave van toekomstige woningbouw, afwijkingen in huidig gebruik en huidige functie, vragen over aanpassingen van de plangrenzen, ondergronden en de flexibiliteit voortvloeiend vanuit gewenste leefbaarheid. Beheerpiannen Eind 2002 is de gemeente Venray gestart met de voorbereiding van de herziening van de bestemmingsplannen voor de 10 kerkdorpen. De gemeente heeft een stedenbouwkundig bureau opdracht gegeven om de bestaande situatie van de dorpsbebouwing van de kerkdorpen in beeld te brengen. Elk kerkdorp krijgt haar eigen bestemmingsplan. De bestemmingsplannen kennen een beheersmatig karakter. Dit betekent dat, omwille van de rechtszekerheid van de burgers, de bestaande situatie, qua gebruik en bebouwing in de plannen is geregeld. Woningbouw Nieuwe ontwikkelingen, zoals toekomstige woningbouw, zijn daarom niet in de bestemmingsplannen meegenomen. Mogelijke nieuwe woningbouwlocaties worden in afzonderlijke projecten ondergebracht die een aparte procedure doorlopen. Op het moment dat de woningbouwontwikkelingen beschouwd kunnen worden als gerealiseerd, zijn deze wel meegenomen in de plannen. Dit is het geval met de 2e en 3e fase van het woningbouwproject Leunen Korenmolen en het woningbouwproject in Smakt. De woningbouwontwikkelingen te Veulen, Vredepeei en Oostrum zijn daarentegen niet meegenomen, omdat de procedures (nog) niet ver genoeg zijn doorlopen. Leefbaarheid Om de leefbaarheid in de dorpen te behouden c.q. te versterken is er enige flexibiliteit in de plannen aangebracht. Hiertoe zijn verschillende functies (wonen, dienstverlening, horeca en maatschappelijk) onderling uitwisselbaar gemaakt via een wijzigingsbevoegdheid van B en W. Daarnaast is het mogelijk gemaakt om verschillende gebruiksmogelijkheden bij de bestemmingen maatschappelijke doeleinden en dienstverlening toe te staan.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2004 | | pagina 18