20 Veulen Zaterdag 18 oktober jl. werd in Zaal 't Veule de Veulense Boomstamzaag wedstrijd gehouden. Evenals het vorige jaar gebeurde dit weer op een groot podium, et een fraai decor, waarop twee boomstammen stevig waren vastgesjord op zaagbokken die aan het podium verankerd waren. Met levensgrote trekzagen moesten de Zaagteams in een zo kort mogelijke tijd een schijf van de boomstammen afzagen. Om kwart voor negen werd er geloot zodat de zestien heren- en de vier damesteams te horen kregen tegen wie en in welke volgorde er gezaagd ging worden. Om negen uur begon de wedstrij d, alle teams zaagden in de eerste ronde twee keer tegen dezelfde tegenstander waarbij wel gewisseld werd van zaagbok. Na de eerste ronde werden de zaagtijden bij elkaar opgeteld en gingen bij de heren de tien snelste tijden door naar de tweede ronde. Bij de dames gingen de snelste drie door naar de volgende ronde. Na de tweede ronde, waarvan er vier door gingen naar de finale rondes, werd duidelijk dat het winnende team van het vorige j aar Z.Z.W. W. W. de gebroeders Hans en Lei Vervoort met coach Mat dit jaar te maken kregen met serieuze concurrentie. Want zeer verrassend was het Zaagteam van BV De Vlies VB Noord met coach Ruud en de zagers Twan Jacobs en Carlos Kersten. Nooit eerder hadden ze met elkaar gezaagd en toch wisten ze in de tweede ronde het tea van coach Mat al op 2.25 sec te benaderen. Zeer spannend werd dan ook de finale tussen deze twee heren teams. Het fanatisme was van de gezichten af te lezen, zeker het hoofd van Twan gloeide als nooit tevoren. Zo een klein verschildit moeten we kunnen winnen, en misschien hadden ze ook gewonnen als niet juist in de finale de zaag even uit de boomstam schoot. En zo wist wederom het team van coach Mat en de zagers Hans en Lei de snelste tijd neer te zetten en mochten zij zich Kampioen Boomstamzagen 2003 noemen.. Bij de dames kreeg het winnend team van de Joekskapel van het vorige jaar ook geduchte concurrentie en wel uit eigen gelederen, want daar ging de eindstrijd tussen de twee teams van de Joekskapel. Annie, coach van beide teams kwam handen en voeten te kort. Uiteindelijk moest het winnende team van het vorige jaar, Ans Classens en Karin Reintjes het afleggen tegen de ka van dit jaar Gerrie Spee en Jolanda de Rijck. Dit alles gebeurde in een stemmingsvolle zaal met sfeermuziek verzorgd door Hem Bouweriks, pullen bier en een broodje worst met zuurkool. De eerste drie plaatsen zowel bij de heren als bij de dames konden allen een mooie beker in ontvangst nemen voor de verrichtte prestaties. Bovendien kregen de eerste plaatsen een gigantische wisselbeker mee, die ze volgend jaar weer kunnen verdedigen. Deze prachtige bekers werden geschonken door Antonie Thielen. In de pauzes werd een heuse tombola gehouden met schitterende prijzen, waarvan de trekking werd verricht door de boerenbruidegom Leo van Kempen. Prachtige prijzen waren er te winnen, beschikbaar gesteld door de Bokkesprong, Reintjes rozen, Gebr Janssen eieren, Verkoeijen party&vlees, Bakkerij Bens, Antonie Thielen, Elektro Piet van Staveren en Ton Dirkx Technische Service. Hierbij wil het Boerenbruiloftcomité iedereen bedanken voor deze goed geslaagde gezellige avond.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 21