i 3 De beleving van een verbouwing De sloop aan de voorzijde van het gebouw is begonnen en heeft de afgelopen week voor de nodige overlast gezorgd. Groep l/2a is verhuisd naar een ander lokaal, zodat de stukadoor deze week zijn werk kan gaan uitvoeren. En terwijl groep 8 op was, werd het nieuwe plafond in hun groep De keuken staat op de gang. De personeelskamer is in de gemeenschapsruimte gevestigd, welke tevens de doorgang is voor de kinderen van de groepen 3 6 en 7. De automatische zoemer is vervangen door de oude schoolbel. De interne begeleider werkt in een leermiddelenkast. De 's morgens gepoetste zwarte schoenen zijn alweer grijs en een enkele keer hap je meer stof dan frisse lucht. Een leerkracht wil na de verfles haar handen wassen en net op dat moment de waterleiding afgesloten te zijn. Achter de stofwand valt iets met een harde klap op de grond. De telefoon gaat over in de meterkast. De mevrouw aan de andere kant van de lijn is even niet te verstaan, omdat het geluid van een zware boor haar overstemd. "Hé, hier staan de spullen, die ik zocht!" roept een leerkracht tegen een collega die de vloer van een lokaal aan het dweilen is. En terwijl ik een doos oppak realiseer ik me dat ik mijn handen moet gaan wassen. Ze zijn zwart van het stof. De fax doet het niet meer 's Avonds als ik thuis ben dreunt het gebonk van de sloophamer nog in mijn hoofd. Even rustig in de serre gaan zitten en wat lezen. Helaas, verd.... - ikkeme de zaagmachine van de achterbuurman. Een hoog zorgt ervoor dat ik besluit om maar wat anders te gaan doen Woningbouw in Leunen. Moeten er meer woningen komen in de toekomst en zo ja welke? Hoeveel woningen zijn er nodig voor de jongeren en wat voor soort woning? Of voor mensen die wat ruimer willen wonen? Maar denk eens aan de groter wordende groep ouderen. Wat voor soort woning vragen ouderen? Met of zonder aanpassingen of extra voorzieningen zoals hulp of 'n lift. Zo kunnen ouderen langer in hun vertrouwde omgeving blijven wonen. Op al die vragen zouden wij graag een antwoord hebben. Vul dus nu nog het enquête formulier in. De Dorpsraad van Leunen gaat daarmee aan de slag, alles in het belang van ons dorp Voor vragen: bel naar Dhr H.Heldens tel.511456.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 4