Vanaf haar 6e jaar bezocht Truus de lagere school in Veulen. Toen ze 12 was, werd ze ziek en vielen haar studieplannen in duigen. Nadat ze enkele jaren later hersteld was, volgde ze diverse avondopleidingen, waaronder het middenstandsdiploma. Later zou haar dit prima van pas komen! In het bedrijf van haar ouders (een zaai met café, winkel en bakkerij) was het altijd druk. Al het werk dat gedaan moest worden, pakte ze aan. Veelal werkte ze overdag in de winkel en 's-avonds was Truus vaak in het café te vinden. "Want daar was het te doen, daar waren mensen" zoals ze zelf zegt. Het contact met mensen en verenigingen boeide haar enorm. Een van de regelmatige bezoekers van vergaderingen in het café was Jeu Fleurkens. Als geboren en getogen Veulenaar kende Truus hem al haar hele leven. Toen ze 17 jaar was kregen ze verkering en 7 jaar later werd er getrouwd. Jeu had de boerderij thuis overgenomen en er werd verhuisd naar Veulenseweg 61. Hierdoor veranderde er veel voor Truus, maar ze paste zich aan en werd boerin. Uit het huwelijk werden 2 kinderen geboren, namelijk Hans en Lilian. In augustus 1973 hoorde Truus tijdens een koffiebezoekje thuis dat haar ouders naar een bejaardenwoning in Sevenum wilden gaan verhuizen en dat daarmee ook het voortbestaan van de winkel in Veulen in het geding kwam. De eerste gedachte die bij haar op kwam was "die winkel, dat wil ik gaan doen". Jeu steunde haar en het behaalde middenstandsdiploma kwam nu wel heel goed van pas. Binnen twee weken werden de papieren in orde gemaakt en in september was de dorpswinkel "Fleurkens - van Gassel" een feit. Vanaf dat moment ging iedereen niet naar de winkel, maar naar Truus. Na een aarzelend begin diende het succes zich aan en werd de boerderij verkocht. Er werd verhuisd naar het adres Veulenseweg 49a en Jeu ging "achter de schermen" helpen de zaak verder op te bouwen. Hierdoor kon men de klanten nog meer van dienst zijn, door de boodschappen thuis te bezorgen of in de auto te zetten. Ook de boekhouding nam Jeu voor zijn rekening. Zij stonden altijd voor de klanten klaar, ook al was de winkel gesloten.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2003 | | pagina 24