m a mimi Him 14 Coliectecampagne Nationaal Reumafonds van start !Ter overname wegens reuma' in het teken van reuma en werk De collectecampagne van het Nationaal Reumafonds staat dit jaar in het teken van reume en werk. Via een serie afbeeldingen van een bedrijfsinven- taris, voorzien van de tekst Ter overname wegens reuma' vraagt het NAti onaal Reumafonds aandacht voor reuma en de vergaande gevolgen van de ziekte op het leven van de patiënt. Reuma betekent afstand doen: van een hobby, sport of zelfs een baan of bedrijf. Voor veel patiënten weegt deze pijn minstens zo zwaar als de fysieke pijn. Ter overname wegens reuma speelt in op deze 'onzichtbare' kant van reume. De collectecampagne is gekoppeld aan de landelijke collecteweek, die plaats vindt van 10 t/m 16 maart. Ruim 1.6 miljoen Nederlanders heeft reuma. Dat is een op de tien inwo ners! M.a.w.: iedereen krijgt er vroeg of laat in zijn omgeving me te maken. Toch weten maar weinig mensen wat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Nationaal Reumafonds reuma en de gevolgen van reuma zo breed mogelijk onder de aandacht. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 10 t/m 16 maart op pad om te collecteren voor het Nationaal Reumafonds. Want het Reumafonds heeft geld nodig, veel geld. De collectee vormt een belangrijke bron van inkom sten voor het fonds. Van de opbrengst financiert het Nationaal Reumafonds wetenschappelijk onderzoek en steunt zij de ruim honderd patiëntenvereni gingen. Bovendien is het fonds actief op het gebied van individuele financi ële hulp, voorlichting en aangepaste vakanties voor mensen met reuma. Vrijdag 15 maart 2002 WERVELENDE KIENAVOND In zaal Martens te Leunen. Aanvang 19.30 uur Zaal open 18.30 uur. S.B.V Venray e.o. Prachtige en waardevolle prijzen te winnen. Voor de Invaliden Sport- en Belangen Vereniging Venray e.o

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2002 | | pagina 15