21 Geregeld komen er reacties op het boek met Veulense oorlogsverhalen binnen. Onlangs ontvingen we bijgaande e-mai! uit Nieuw Zeeland van Jeu Janssen. Jeu heeft vanaf april 1947 tot april 1949 als boerenknecht bij Antoon Bovee gewoondDe familie Bovee woonde op de Johanna Hoeve. Deze stond ongeveer op de plaats waar nu de familie De Weert woont (Veulenseweg 57). Jeu Janssen kwam uit Ysselsteyn. Hij ging na de oorlog bij Toon Bovee werken nadat zijn broer Grad, die daar tijdens ae oóriog werkte, op 19 oktober 1944 door een granaat dodelijk getroffen werd. (zie ook in het boek in het verhaal van Harrie Hendriks). In tegenstelling tot andersluidende berichten is het boek nog niet uitverkocht. Er zijn nog 25 exemplaren beschikbaar. Voor de prijs van 57,50 per stuk zijn deze verkrijgbaar bij G. Reintjes, Voerieberg 26 Veulen,, tel. 568880. Hallo John. Even laten weten dat ik u email heb ontvangen en hiervoor mijn dank. Ik ben 8 September 1949 in dienst gegaan en in Maart 1950 naar Suriname vertrokken en beb daar 14 maanden soldaatje gespeeld.vandaaruit ben ik 16 May naar New Zealand geimigreerd Naar m,n meisje uit Deurne die met het hele gezin ein 1949 naar N.Z, al waren geemigreerd 2 jaar later zijn wë getrouwd en begonnen met dairy farming waar we heel goed mee gedaan hebben maar daar over zal ik nog wel eens meer van vertellen een volgende keer. Ik ben 72 jaar en zo te zien van de photo van je vader leek nog al wat jonger .ik heb de 5 oudste van de Reintjes goed gekend. Ja ik heb 6 maanden geleden een computer gekocht met alles er op en aan.en had er het Veulen op met all het news en ook het oude news van het thuisfront wat ik heel intersand vond. Zodoende heb ik ook u email adress gevonden en maar op goed geluk ge emailed. wel John het boek vond ik heel intersand en veel andere hollanders en bekende waar ik het aan uit gelleend heb Jammer dat onze kinderen het niet kunnen lezen, maar ik zit met het zelfde geval heb namens een boek geschreven van mijn jeugd jaren in het hollands wat'jammer genoeg de kinderen niet kunnen lezen .toen heb ik mijn twede boek genoemd "Days Of My Life "daar heb ik mijn leven beschreven tot dat ik met pensioen ging verder heb ik al 25 jaar een dagboek bij gehouden en nu ben ik van plan om met een boek te schrijven over de hollandse emigranten in N.Z. wat met de computer veel makkelijker gaat. Wel ik moet gaan eindiggen en nog maals heel veel dank voor your email doe de groeten aan je family en al oud bekend en vrienden van het Veulen van, Jeu Janssen en hoop tot wederhoren, bye. Mijn adress: Matt Janssen 161 Harewood Way Alandale Village HAmilton New- Zealand Phone (07) 8540489 e-mail: peelhaas@xtra.co.nz Toew 't Vaöle schröwde

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 21