3 Huisbezoek en ziekenbezoek a Ieder priesterschap is gebouwd op diaconie. Dienstbaarheid aan mensen, concreet vertaald in betrokkenheid bij mensen in alle omstandigheden va? hun leven. Huip bieden en een luisterend oor hebben, staat daarbij centras Een belangrijk aspect hierbij is het bezoeken van mensen die door verschillende omstandigheden gedwongen helemaal of vaak thuis moeten blijven. Denkt u hierbij aan de ouderen en. de zieken. Pastoor Ewals nam hiervoor ruim. de tijd en gaf aandacht daar waar het nodig was. Deze tijd had hij ook tot zijn beschikking en hij maakte daar dan ook gebruik van. Echter deze situatie is doordat pastoor Ewals met emeritaat ging beëindigd. Sinds een paar maanden moet u uw priester, ondergetekende, delen met mensen uit andere parochies. Zoals bekend is Leunen geclusterd met Veulen en Heide en neem ik ook daar de zielzorg waar. Daarbij komt dat ik ook kapelaan ben in Venray en daar eindverantwoordelijke blijf voor het kinder- en jeugdwerk (denkt u hierbij o.a. aan de organisatie van communie en vormsel). Ook ben ik gedelegeerd voorzitter van het kerkbestuur in Castenray en wacht daar op mij een bestuurlijke taak. Dit alles heeft tot gevolg dat ik bijna niet toe kom aan het bezoeken van mensen thuis. Ik hoop dat u begrip heeft voor deze situatie. Gelukkig heb ik diaken Van Gasse! bereid gevonden om namens mij mensen thuis te bezoeken. Al meerdere mensen in Leunen heeft, hij inmiddels kunnen bezoeken. Ook heeft Leunen een bezoekgroep, vrijwilligers die zich inzetten om mensen te bezoeken. Natuurlijk kan ik het mij voorstellen dat u graag een priester op bezoek hebt. Daarom mijn verzoek. Ais u behoefte hebt aan een gesprek met een priester, neem dan gewoon contact met mij op. Dan zal ik zo spoedig mogelijk u bëzo'ëkëïi.' Er wordt dan van u wel een initiatief verwacht, maar schroomt u niet om contact met mij op te nemen. Ik hoop dat u gezien de situatie daar begrip voor op kunt brengen Kapelaan W. van Dijck.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 4