O Op zondag 25 juni neemt pastoor Ewals afscheid van Leunen, dus ook een beetje van ons; immers het Veulen is in eerste instantie een rectoraat van Leunen. Pastoor Ewals heeft bij de wisseling van de gaande en komende rector een tijdje vervangen. Hij heeft dat niet gemakkelijk gevonden. Dat had enerzijds te maken met het feit dat de rector die vervangen moest wor den niet zo secuur en organisatorisch zwak was, maar anderzijds ook niet overeenkwam met de werkwijze van pastoor Ewals. Pastoor Ewals kenmerkt zich, als zeer secuur en zeer betrokken bij zijn parochianen. Hij is er op be dacht alles zo goed mogelijk te regelen, tot en metde schriften" toe. Wij zijn hem erg dankbaar voor zijn zorg en voor zijn waarschuwing, dat samenwerking ook voor een priester niet altijd eenvoudig is. Moge dit voor ons een aansporing zijn, kapelaan W van Dijck met raad en daad bij te staan Pastoor Ewals; dank u welEn we hopen dat u en uw huisgenote zon lang mo gen genieten van een welverdiende rust in een goede gezondheid naar lichaam en geest. Het ga u goed Diaken en rectoraatbestuur Antoni us van Padua De heilige Communie Wij weten allen, de heilige communie is door Jezus Christus zelf op Witte Donderdag - het laatste Avond maal ingesteld, om ook echt aanwezig te kunnen zijn in ons hart. In de elfde eeuw kwam een stroming op vanuit de visie van de theoloog Berengar van Tours, die beweerde; brood is brood, en brood blijft brood. De Communie is niets bijzonders, alleen maar een t symbool. In onze moderne tijd, zijn ook sommige mensen, de heilige Commu nie zo gaan zien. De oude Kerkvaders, die dicht bij de bron gevoed werden, door de leer van de Apostelen, wisten wel beter. Zij bleven dan ook de heililige Communie sterk verdedigen, als het Lichaam van Jezus Christus. Sommigen van hen zijn hierdoor als martelaren gestorven. Ook de heilige leer van de kerk zegt; "wanneer ge uw ogen geheiligd hebt door het contact met dit heilig Lich aam, nuttig het dan voorzichtig en pas op, dat u er niets van verliest". Want zeg me eens, als iemand u goudkorrels zou geven, zoudt u ze niet goed vast houden en oppassen, dat u en geen van zoudt verliezen Zult u dan niet be ter uitkijken met iets-dat kostbaarder is dan goud en edelstenen en dat er geen geen kruimel U ontvalt Catecheses myslagogicae

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 17