11 Parochies Leunen, Veulen, Heide Met ingang van 1 juli 2001 gaan de parochies van de HCathari na Leunen, de H. Antonius van Padua Veulen en OLV Onbevlekt Ontvangen Heide een cluster vormen. Omdat in de parochies de overtuiging is gegroeid dat het voor de verzekering van het voortbestaan en de vitaliteit van de betrokken parochies gewenst is dat het draagvlak wordt verbreed, is dit besluit genomen.Op basis van het gevoerde overleg zijn wij van mening dat er een goede voedingsbodem is ontstaan voor het ontwikkelen van gemeenschappelijke activiteiten, en hebben wij een samenwerkingsconvenant getekend. Samenwerking van de 3 parochies onder leiding van een priester In een brief van Deken Coenen van Dekenaat Venray, welke hieraan is toegevoegd, zal e.e.a nader worden uitgelegd. De kerkbesturen van Leunen, Veulen, Heide stemmen met de inhoud van deze brief volledig in. De tijdstippen van de H.Missen zijn in goed overleg vastgesteld op Leunen zat. 18.00 uur en zon. 10.30 uur. Veulen zat. 19.30 uur en Heide zon.9.15 uur. Uit iedere parochie is een kerkbestuurslid benoemd in een clusterbestuur, dat als dagelijks bestuur voor de 3 kerkbesturen, zal functioneren Voor iedere parochie is een aanspreekpunt/contactpersoon benoemd t.w.: AReintj es-Jenni skens Bershof 18 Leunen M.Geurts-Slangen Lorbaan 9 Veulen L.Pouwels Heidsschoolweg 1 Heide 9 Brief van Deken Coenen van Dekenaat Venray, Wat de opvolging van pastoor Ewals betreft en de start van het Cluster Leunen, Veulen,Heide. De nood aan priesters is inmiddels zo groot dat het Bisdom op het ogenblik geen pastoor ter beschikking kan stellen. Wei zal het Bisdom een trans-eunt diaken benoemen in Venray-kom:dat is dus een diaken die over een maand of acht priester gewijd wordt,nu al aan de slag kan en na de wijding in Venray kapelaan wordt.Ook is het gelukkig zo dat na het vertrek van pastoor Berkemeyer nu pastoor van Dommelen het priesterteam komt versterken. We hopen dat hij zich binnekort in een woning in Oostrum zal kunnen vestigen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 12