Tot en met het komende weekeinde bestaat de mogelijkheid om voor 49,50 een boek met Veulense oorlogsverhalen te reserveren. Na uitgifte zal de rest van de oplage voor 57,50 verkocht worden. Veulen heeft een oorlogsgeschiedenis die altijd onderbelicht is gebleven. In de herdenkingstoespraak van meester Claessens, het toenmalige hoofd van de lagere school, wordt in een notendop deze periode treffend beschreven. De strijd om Veulen was hevig. Wist U bijvoorbeeld dat 30 kerels in de leeftijd van 18 tot 35 jaar met hun leven hebben betaald om ons dorp de vrijheid terug te geven? Wie van ons zou datzelfde doen voor een onbenullig plaatsje in bijvoorbeeld Schotland? Bovendien vonden ook nog 7 vliegeniers de dood toen ze met hun bommenwerper aan de Lorbaan neerstortten. Aan de Duitse zijde werden bij de strijd om Veulen ook zware verliezen geleden. Alle gesneuvelden staan met: naam, leeftijd, rang de eenheid waartoe ze behoorden, waar ze gevonden werden eri waar ze nu begraven liggen (plaats en graf nummer), in het boek vermeld. Een boek dat in ieder Veulens huisgezin binnen handbereik zou moeten liggen. De uitgave van dit boek wordt mogelijk gemaakt door sponsoring van Nijsen- Granico Veulen, Rabobank Ven ray Meerlo-Wanssum en de Koninklijke Nederlandse Heidemij. U kunt het boek reserveren door onderstaande strook in te vullen en op te sturen of in de brievenbus te doen van dhr. G. Reintjes, Voerieberg 26, 5814 AV Veulen, tel. 568880. Hierbij reserveer ikboek(en) met Veulense oorlogsverhalen. De verschuldigde prijs van 49,50 per boek betaal ik bij ontvangst. Naam: Teiefoonnr: Adres: Handtekening: Woonplaats 19 4 4 19 9 4 BE'VRIJDINu VEULEN 19^

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 20