4 De zomerkampen zijn er weer; De afdeling jongerenpastoraal van het bisdom organiseert Ook dit jaar weer zomerkampen voor katholieke jongens en meisjes. Er zijn vier soorten kampen; MAK-jongeren kampen voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar. Als derde kamp het MAK-survivalkamp voor jongens van 12 tot 15 jaar en als 4dü kamp voor meisjes van 12 tot 15 jaar. Ze vinden plaats in juli. Plaatsen van bestemming zijn dit Jaar. Tienray (meisjeskamp) Herkenbosch (jongerenkamp. In Epen het meidenkamp en het MAK-survivelkamp. De programma's zijn Afgestemd op de leeftifvan de kinderen. Er is een zeer goeddeiding. Naast Veel sport en spel, is er ook aandacht voor catechese en gebed. Aanmelding Of meer informatie; Bisdom Roennond, afdeling jongerenpastoraal tel. 0475, 386803. De Veulense jongeren hebben reeds een informatie folder ontvangen. Een gesprek van een zieke; Ik geef het gesprek schematischer weer dan het verliep. De pijn van vroeger Voel je niet meer, maar toen was het natuurlijk ook een strijd. In de psalmen staatGeef al uw zorgen over aan de Heer Jezus. Hij zal je leven dragen" Ps. 55,23. Dat klink zo eenvoudig maar je moet het wel leren. Het is je be kommernis loslaten. Dat is een hele kunst. Wij zijn gemakkelijk geneigd om ons in onze moedeloosheid en ergernis en verbittering op te sluiten. Natuur lijk hebben wij verdriet en angst. Als zij ons maar niet overheersen. Het vraagt zelfs veel moed om onze zorgen te relativeren. God neemt onze lasten alleen over, als wij die aan Hem geven. Zolang wij die zelf vasthouden, kan Hij ze niet dragen. Ik zeg het gemakkelijk, ook vaak tegen mijzelf, maar het is wel de weg. Dat was de weg vroeger al Toen voelden wij ook niet meteen dat God onze lasten droeg. Dat constateerden wij pas achteraf. Toen wij vroeger onze moeilijkheden ook hadden, leken wij er toen ook niet door heen te komen. Pas naderhand bemerkten wij tot onze opluchting, dat de Heer ze wel over genomen had. Zou het nu dan ook niet kunnen gebeuren A Heel Nederland was in de ban van MKZ. Het maatschappelijk leven werd er zelfs door ontwricht. Gelukkig lijkt deze vreselijke ziekte nu te.zijn overwonnen en begint het leven zich weer wat te normaliseren. Toch blijft de spanning en de hoop dat er geen nieuwe gevallen meer bijkomen, want dan pas kunnen we zeggen "het is voorbij". Het kerke lijk pastoraal heeft hiervoor een permanente zorg en aandacht gehad en wil deze zorg en aandacht voortzetten. Het is immers onze opdracht als christe- 17

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 18