3. onderwijsinstellingen vaak het doelwit van bombardementen. Lesmaterialen ontbreken en docenten zijn gevlucht of vermoord. Uit angst voor de oorlog is een groot aantal kinderen gevlucht naar het naburige Uganda. Zij blijven soms met hun ouders, maar ook vaak alleen, in de overvolle vluchtelingenkampen. Aangezien de regering haar verantwoordelijkheid ten aanzien van het onderwijs niet nakomt, voelt de kerk zich geroepen deze taak over te nemen. Pater Tjeu Haumaim, afkomstig uit het Noord-Limburgse Bergen, heeft in deze oorlog al achtjaar samengewerkt met de bisschop van het bisdom Torit. Deze heeft in 1996 in Uganda een school opgericht voor kindsoldaten die zich in Sudan niet langer veilig voelen. Vastenaktie zal dit jaar extra steun verlenen aan deze school, maar kan dit alleen realiseren met steun van uw kant. De kinderen van onze basisschool helpen mee aan de vastenaktie, In de Gezinsmis van zaterdag 31 maart wordt hier bijzondere aandacht aan besteed. Wellicht een stimulans voor jongeren en volwassenen ook dit jaar mee te doen aan de Vastenaktie. Binnenkort ontvangt u met de Ruuper de vastenzakjes, die de pioniersters bij u thuis weer komen ophalen of die u in de Goede Week in de offerkisten kunt doen in de kerk. AANKONDIGING Op dinsdag 3 april a. s. zal de volgende parochievergadering plaatsvinden in zaal Martens. Aanvang om 20.00 uur. De agenda wordt tijdig via de ruuper kenbaar gemaakt. Zaken die in ieder geval aan de orde zullen komen zijn: het financieel jaarveslag 2000, het vertrek van Pastoor Ewals, de stand van zaken inzake de clustervorming met Veulen en Heide alsmede enkele zaken die het kerkhofgebeuren betreffen. U kunt de datum alreeds reserveren. Nader bericht volgt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 4