2 MISDIENAARS: za 19.00 Lucy Houwen en Lian Vullings zo 10.00 Eline Voermans en Kim Verstappen ma 19.00 Karlijn Pouwels en Cindy Janssen do 19.00 Joijce Hendrix en Mar jon Weijs (Als je zelf niet kunt komen dienen, moet je ook zelf voor iemand anders zorgen LECTOREN: za 19.00 Annie Reintjes zo 10.00 Elly Theunis OVERLEDEN: Op dinsdag 13 maart overleed Cor Fleurkens, Albion- straat 22,in de leeftijd van 69 jaar. Wij namen afscheid van hem op 17 maart 2001 in een uitvaart dienst in onze kerk en in het crematorium in Blerick. Op 13 maart overleed geheel onverwacht Piet Weijs, Steegse Peelweg 18, in de leeftijd van 68 jaar. We namen afscheid van hem op 17 maart 2001 in een uitvaart dienst in onze kerk en in het crematorium in Nijmegen. VASTENAKTIE 2001 Somen maken we en meen van De burgeroorlog in Sudan begon in 1955, werd onderbroken in 1972 en in 1983 weer hervat. Wat er sindsdien gebeurd is, is qua om vang en menselijke tragedie even erg als wat er in 1994 in Ruanda gebeurde, alleen uitgesmeerd over 15 jaar. Oorlog en hongersnood heb'ben het leven geeist van ruim ëên mil joen mensen. Vrijwel alle Zuid-Sudanezen zijn op de vlucht. De mensen dragen verhalen met zich mee, die doen denken aan de wreedheden van oorlogen en volksverhuizingen uit ons eigen ver leden. Martelingen, moorden, verkrachtingen, de verkoop van kinderen als slaaf of bijslaap en veeroof zijn aan de orde van de dag. Door twee gebeurtenissen werd 1983 een keerpunt in de geschie denis van Sudan. Om zijn politieke basis te verbreden verwierf president Numeiri de steun van de Moslim Broeders van Hassan el Turabi en zijn nogal ambitieuze economische plannen riepen daarbij verzet op. Door de voortdurende burgeroorlog in Zuid-Sudan is met name de onderwijssector bijzonder hard getroffen. Zoals in zoveel landen in oorlog wordt onderwijs als een staatsgevaarlijke acti viteit beschouwd. Het regeringsleger is er alles aan gelegen dat het zuiden zich niet verder ontwikkelt. Daarom zijn

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 3