T 20 VASTENACTIE VASTENAKTIE Ci*o 3000046 De vasten is begonnen en zoals al tijd wordt er in onze parochie in de vastentijd gecollecteerd voor de Vastenactie. Vrijwilliger zullen bij u thuis de zakjes bezorgen of heb ben dit reeds gedaan. De komende weken kunt u in het Klökske lezen voor wie uw gaven bestemd zijn. Öp de folder van Vastenactie 2001 >s een vrouw afgebeeld die mobiel belt terwijl ze winkelt Teken van overdadige welvaart. Nederland telt nu al zo'n vijf miljoen mobiele telefoons en het eind is nog niet in zicht. Er rijden ruim zes miljoen auto's. Elke dag opnieuw vliegen honderdduizenden passagiers van en naar Schiphol, al dan niet voor hun tweede of derde vakantie. Nederlanders hebben het 'druk, druk, drukt P ALS VANDAAG AL GEK GENOEG I S A Bruidegom van de heilige Maagd Maria. De heilige Jozef, zorgde samen met onze lieve Vrouw, Voor het kindje Jezus. Er is in de hemel geen grotere heilige dan hij, behalve zijn echtgenote, Maria. Zoals St. Jozef hoofd was van de heilige familie en voor zijn gezin hier op aarde zorgde, zo oefent hij thans zijn beschermschap uit over alle gezinnen, de universele kerk en voor alle zieken. De heilige zijn meestal bekend vanwege een bepaalde kwaliteit, een deugd, waarin zij op bijzondere wijze hebben uitgebionken, en een toonbeeld zijn voor ons als christenen. De oorsprong van de heiligheid van St. Jozef, ligt met name in zijn roeping, zending en opdracht in., zijn leven. Niemand, met uitzondering van Jezus, hield zo veel van on ze lieve Vrouw. Niemand heeft Maria en het kind Jezus met meer lief de omringd. Niemand heeft hen beter beschermt. Niemand anders heeft zijn leven voor de Verlosser gegeven zoals St. Jozef. Onze lieve Vrouw hield van Jozef met de intense en allerzuiverste liefde van een echtgenote. Zij, die hem zogoed kende, verlangt dat wij in hem steun en kracht zoeken. Voor de grootste en zuivere liefde - omwille van het Rijk van God- is de geestelijke liefde en verlangen, immers het belangrijkste. Wij mogen hier spreken van het mysterie van het goddelijke vader- en moederschap. Het is een liefde die hart en geest verlicht, verrijkt en ze gent. Zo kon ST. Jozef met een nog grotere liefde Jezus omringen, Hem beschermen en aanbidden. Hij wijdde al zijn energie en krachten aan de komst en groei van de Verlossing. Daarom kende hij de deugden van; liefde, zachtmoedigheid, sterkte, innerlijke rust, gevoeligheid en tederheid. Moge St. Jozef ons sterken en geleiden in deze christelijke deugden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 21