21 Ik vraag me de laatste tijd wel een af v Vv wie gelooft er in het jaar 2001in de fe westerse wereld nog dat materiele wel- x vaart, rijkdom en genot alleen volstaan om de mens gelukkig te maken Wie kan zo'n onzin nu nog dagelijks beweren, terwijl het bewijzen hier en elders, ja overal op de straat voor het oprapen liggen Het geluk komt van dieper. Het geluk komt van het hart. Bisschop De Smet schreef; "Wat baat het dat je je alles kunt veroorloven als je hart opgeknaagd wordt door de kanker van ver driet Rijkdom, welvaart verliezen him zin, als ze niet beleefd kunnen wor den in liefde en vrede, in onderlinge geborgenheid en begrip. Ik denk vaak; als de moderne mens anno 2001 een beetje meer tijd besteed aan de op bouw van zijn menselijk bestaan, zijn welzijn, en aan zijn innerlijke mens zijn, en die tijd afneemt van het dagelijks getob over materiele welstand, er meer geluk zou ontstaan in zijn leven. Christus zegt; "je leeft niet van brood alleen. Het is vasten; tijd voor meer aandacht aan de binnenkant van ons menszijn" Missie, Ontwikkeling en Vrede De Vastenactie "nieuwe stijl" zal dit jaar weer in het teken staan van de taak die wij hebben, om het leed van onze medemens eningszins te verzachten. Zeker als deze medemens wat verder weg woont en zeker als het kinderen betreft. Ook dit jaar is de Vastenactie gericht op een bepaald project en dit jaar hebben we gekozen voor een onderwijs-project in Oeganda. Oeganda heeft 1,5 miljoen vluchtelingen opgenomen uit Soedan. In Soedan woedt al vele tientallen jaren een verschrikkelijke burgeroorlog Deze oorlog, ook wel de vergeten oorlog genoemd, heeft al vele tienduizenden mensenlevens geeist Behalve de bekende verschrikkingen van een oorlog, komt hier nog het beeld van de kind-soldaten. Jongens, en nu ook meisjes van 9 ofl 0 jaar worden ge dwongen om oorlog te voeren en te doden. Veel Soedanesen zijn dus naar Oeganda gevlucnt, waaronder veel kinderen, vaak getraumatiseerde kinderen. Deze kinderen hebben dringend onderwijs nodig. Daarom onze actie, een school voor deze kinderen V Vasten actie 2001 M.O. V. NCommissie Venray Bankreh. 49.60.0S. 188.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 22