22 ties van man\ vrouw, gezin, prachtige woning en kinderen. Deze gedach ten zij n eigen aan een bepaalde levens fases, waarbij de directe omgeving en je scholing een grote rol spelen, De werkelijkheid is veel minder recht- ïjnig, Want wij leven in een snelveranderlijke, harde en zakelijke wereld. Alles hangt waarschijnlijk af van de zin, die je er zelf aan geeft, en wat je er uiteindelijk van maakt. Soms kunnen externe oorzaken je ideeen doorkruisen of ook alles omver werpen b.v. ziekte of een ongeluk. En al snel merkje, dat er grenzen zijn van kunnen en zijn. Je weet ook dat de meeste levens energie en mogelijkheden veelal beneden de vijftig liggen Wat is zinvol Het is niet zo'n gemakkelijke vraag. In de praktijk blijkt dat het geloof in jezelf, in anderen en in het leven zelf een grote rol spelen. Je kunt niet blijven hollen en vluchten. Oppervlakkigheid doet veel af breuk. Het levensboek de Bijbel kan een goede richtlijn vormen. De Heer Jezus is immers de weg, de waarheid en het leven. Fladder niet rond maar zoek stabiele kontakten; mensen die begrip en liefde voor je hebben. Aan dacht voor een echte ontspanning. Verenigingen, clubs, organisaties waar bij jd lunt aansluiten. Houd koniakt met gelijkgestemde mensen, b.v. bin nen kerk en parochie. Blijf niet vastzitten in fantasieenik had het toch anders moeten doen. Maar geloof in een toekomst. Tracht voldoening te vinden en wees dankbaar voor het mooie in het verleden. Er is een grote Gever, die van je houd; de God van Leven, (diaken van Gasselj Blind staren; Ik sprak met je zonder je te zien, hoorde je stem die mij zei dat je aanwezig was. Ik probeerde je te leren kennen door te luisteren naar je stem. Zonder licht in je ogen Staar je je niet blind op uiterlijkheden bij een eerste ontmoeting. Ik mocht je meteen hoe je er ook uitziet Mij maakt het niet zoveel uit.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 23