i SymbolenHet getal acht. 21 Omdat het getal op 7 volgt, dat volmaakt betekent, is 8 het symbool van het nieuw begin. De zondag is de achtste en de eerste dag. Het is de dag na de sabbat. Christus is verrezen op de achtste dag. De acht is het symbool voor deelneming aan zijn verlossing. Het getal van de wedergeboorte, van de nieuwe tijd, van het nieuwe leven. Daarom kan de acht verbonden worden met het sacrament van het doopsel. Doop kapellen worden vaak in de vorm van een achthoek gebouwd. Bo vendien begon God opnieuw met de mens na de zondvloed, in de ark van Noach zaten acht mensen. Zo duurt een kerkelijk feest eigenlijk acht dagen. We noemen dit octaaf. Dan is het als het ware pas echt goed gevierd en tot iedereen doorgedrongen. Werkgroev bezoekwerk; Op de bijeenkomst, vonden de parochiële bezoekers het jammer, dat die mensen om welke redenen dan ookgraag bezoek hebben, dit niet laten weten aan onze contactpersoon; Mia Geurts Slangen, Achter af horen wij vaak, dat men bezoek verwacht had. Kerkelijke Kalender; Zaterdag 10 Febr. H. Scholasticamaagd Zondag 11 Febr. O. L. Vrouw van Lourdes Maandag 12 Febr, ZalReginaldus, priester Dinsdag 13 Febr. Jordanus van Saksen, priester Woensdag 14 Febr. H,H. Cyrillus en Methodius Donderdag 15 Febr. H. Clauda La Colombiere Vrijdag 16 Febr. H. Petrus van Castelnau, monnnik. 1 Spreuk van Wees bescheiden in je oordeel, dan kun je schaamte veranderen als het onjuist blijkt Zinvol Mensen maken plannen. Vooral als we jong zijn, dan zitten we boordevol met iedeeen, over wat we allemaal kunnen ondernemen. Het gaat dan echt niet over uitzon- derlijke zaken. Zoals de lotto winnen, reizen maken naar verre lan den of carrière maken. En natuurlijk is er de roes van romantische rela-

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 22