Parochie-Kerk-Boek Laus Deo Deze kerkboeken hebben wij als kerkbestuur enige tijd geleden besteld, en zijn nu binnen. In diverse parochies worden al naar grote tevredenheid gebruikt.' De koster heeft deze uitgepakt en van onze stempel voorzien. Wij zullen deze achter in de kerk bij ae in gang op het tafeltje gereed leggen, zodat u ze hier naar uw plaats kunt. meenemen en na de mis weer op het tafeltje kunt terug leggen. Deze kerkboeken zijn wel geweldig goed, maar ook prijzig. Wij moeten er dus zuinig mee omspringen. Omdat echter iedere liturgie en heel veel liederen in dit boek staan, is het de kosten waard. Wij willen immers het samen bidden en zingen bevorderen, zodat wij nog meer direct betrokken zullen zijn bij de diensten. Het kerkbestuur vraagt dan ook, deze te gebrui ken, en samen nog meer van de liturgie te maken. Januari Weg droom van rust en vree, kerststal en beeldjes naar de zolder gebracht, de kerstboom naar de brandstapel. Een stal, krib met stro en kunstsneeuw, het was al even ontdooien in een wereld vol luxe en overvloed, vol geweld, agressie en angst. Januari vol van nieuwe hoop, vol verwachtingen en uitdagingen. Een nieuwjaar, een nieuw begin, met de zegen van Imanuel; God met ons. - 5 januari H. Gerlachus; een limburgse heiligen. Hij leefde in de 12de eeuw in de streek van Valkenburg en Maastricht. Over zijn jongste dagen is niet zo veel bekend. Wel dat hij een militaire opleiding kreeg, en als ridder de top wist te bereiken. Toen'hij op het slagveld bericht kreeg dat zijn vrouw was overleden, kwam hij tot een diepe bezinning. Hij ging meteen uit dienst, en schonk zijn bezittingen aan de armen en goede doelen. Hij reisde naar Rome en Jeruzalem en werd uiteindelijk kluizenaar. Hij stierf op het feest van drie koningen in 1165. Nog ieder jaar wordt hij herdacht in de Limburgse kerken.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 18