23 Solidariteit: aanspreekt Het recht van de beste het recht van sterkte het recht van het individu, lijken het te winnen van zorgen voor elkaar" snt horen we Johannnes de Doper de mensen uit antwoorden, "delen van je geld en goed in eigen omgeving en naar behoren uitoefenenOp de vraag wat wij in onze tijd kun kunnen we hetzelfde antwoord eeven. Het is een onroen tot ommekeer of anders te gaan in aantocht is. Dat Hij naar c bezinnen op ons handelen. Gevraagd werd om de Ceremonie rondom het Evangelieboek nader te verklaren. Het 2^ Vaticaans Concilie 1963\65) heeft bijzonder aandacht en eerbied gevraagd, in het bena deren en het lezen van de heilige Schrift. Hieraan is ook ge- kaarsen, bewieroking van het Evangelie taan het boek aan het begin van de heilige Mis plechtig binnendragen. Voordat de lector de lste lezing gaat doen, buigt deze voor de lessenaar en neemt het mee om deze lezing te doen. Na het Evangelie wordt het boek door de diaken of priester, omringt met kaarsen, teruggebracht naar de lessenaar die voor de communiebank staat. Hier blijft het open liggen op de plaats waar men gelezen heeft. Wij mogen dan een kleine parochie zijn, maar willen wel bij de tijd blijven, en aan de liturgische raadgevingen voldoen. Bewoner Pastorie; Onlangs kondigde de Pastoor} Deken Coenen in dit blad aan, dat de pries ter Berkemeyer in onze pastorie zou komen wonen. Vanwege zijn ziekte moet hij nu van dit besluit afzien. Het Kerkbestuur zal met spoed op zoek gaan naar een nieuwe vaste huurder Voor onze pastorie. Tevens wil ik als diaken priester Berkemeyer bedanken voor zijn lidmaatschap in ons team van priesters met de Deken als hoofd. Ook wil ik hem bedanken voor die keren dat priester Berkemeyer is voorgegaan in onze kerk. Mede namens het kerkbestuur en alle parochianen wens ik priester Berkemeyer sterkte in zijn ziektetijd en een spoedig herstel. Parochie diaken v. Gassel

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 24