9 Op de kort geleden door het koor georganiseerde St.Caecilia-avond werden 2 leden van het koor, Hay Heidens en Joos Heintjes, gehuldigd iv.m. hun 40-jarig lid maatschap. Als mede-koorleden mag en kan men dankbaar zijn dat 2 leden het geprsteerd hebben zolang elke week de Hoogmis te zingen, met daarnaast aanvankelijk alle Trouw- en Rouwdiensten, later alleen de Rouwdiensten. Maar het betekent ook, voor zover mogelijk, ook elke week een repetitie-avond. Beiden hebben al die jaren, ieder op him eigen manier, een positieve en muzikale bijdrage geleverd aan het koor en de Liturgie-vieringen. Namens alle koorleden en het Kerkbestuur sprak de voorzitter een welverdiend dank uit aan beide leden. Daarna werd hen de gouden medaille (met bijbehorende draag- speld) van de Nederlandse St. Gregorius-vereniging ,door hun echtgenote opgespeld. Na voorlezing van de daarbij horende oorkondes, waarop fraai geealligrpheerd de resp. teksten: "Te Decet hvmnos, Deus, in Sion" (U komt een loflied toe, God, in Sion) en "Psallite nomini ejus" (zingt voor zijn Naam), werden deze aan beide jubilarissen overhandigd. In deze dank werden ook beide echtgenotes betrokken als thuishave/thuisfront en zeker voor beiden een belangrijke ondersteuning. Dit werd onderstreept met het overhandigen van een fraai bloemstuk aan beiden dames. Bij 40-jarige jubilea krijgt men de neiging één en ander eens te overdenken, zoals b.v. de leeftijdsopbouw van ons koor en wij moeten constateren, dat de vergrijzing zijn werk doet, niet alleen letterlijk, maar ook figuurlijk! Het zou zeer te betreuren zijn als aan de eeuwen oude traditie van de Gredoriaanse gezangen en één van de oudste westerse muziekrichtingen) door gebrek aan zang ers en belangstelling een einde zou komen, ook hier in Leunen. Het koor zou heel blij zijn, als we wat versterking zouden krijgen. Kerkelijk Herenkoor Leunen. Huldiging jubilaris GEVRAAGD Wij zoeken een oppas voor Imke, Jellis en Joost (5-7-9 jr) met ingang van 1 februari a.s. voor de volgende tijden: I X op dinsdag tussen de middag 11.30 - 13.15 uur) X op maandag of donderdag naar keuze van 15.15 tot 17.15 uur Gerrit en Dorrie Reintjes tei. 589378 f

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 10