GIRO 999 <f Zij 21 M.-Ï m LAAT JE NIET IN DE STEEK onderdrukking Wereldwijd zijn er 35 miljoen vergeten vluchte- w ;n. Tweederde van alle vluchtelingen is jong er dan zestien jaar. Op de vlucht voor oorlog en et hun moeder, soms zonder ouders of familie helpe enz. Wii he COMMUNICATIE; In mijn twee voorgaande parochies ontving ik altijd geboortekaartjes, kaartjes. Dit was fijn. Zo kon ik deze belangrijke berichtgevingen ook tijdig en aktueel aankondigen. Jammer dat dit bij ons in 't Veulen niet gebeurt. Zodat ik ook geen aankondigingen kan doen. Want wat voor de een geld, geld ook voor de nader. Graag daarom, rechtstreeks berichtgeving aan diaken van Gassel. Bedankt. KR UIS VERHEFFING p donderdag 14 september vierden wij het feest van de kruisverheffing. Er werd de vraag gesteld, wat dit nu zo al inhoud. De oorsprong ervan gaat terug tot 629, toen de Byzantijnse keizer Heraclius na een oorlog met de Perzen de relikwie van het Heilig Kruis naar Jeruzalem terugbracht. Deze relikwie was met de christenen in ballingschap gegaan Ter ere daarvan zou de Goeden Poort zijn gebouwd in de oostelijke muur van de tempelberg. Die poort bestaat nog, maar is dichtgemetseld. De ver ering van het Heilig Kruis zelf is ouder; Keizer Constantijn stuurde in 325 oeder Helena naar het Heilige Land en volgens de overlevering vond zij het kruis waarop Christus stierf. Uit die tijd dateren ook de pelgrimages aar Palestina en kregen de christenen meer oog voor het lijden en de dood van Christus. Daarvoor vierden zij de gebeurtenissen van de Goede Week samen met Pasen als een geheel. Rond 390 werden al op veel plaatsen reli kwieën van het Heilig Kruis vereerd, en nog altijd worden ze zowel in ker ken ter verering uitgesteld als ook door particulieren gekoesterd.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 22