16 NIERSTICHTING Nationale Collecteweek Nierstichting: Nierdialyse, het Iaat je nooit los September," Bussum - Ruim 70.000 vrijwilligers gaan in de derde week van septem ber weer op pad voor Nationale Collecte van de Nierstichting. In 2000 is het thema van de collecte Nierdialyse, het laatje nooit los'. Want ook op de dagen dat nierpati- enten niet hoeven te dialyseren, zijn ze er toch mee bezig. Hun leven is er volledig op ingericht, alles moet er voor wijken. Aan het begin van de collecteweek, op zondagavond 17 september om 22.05 uur op RTL 4, komt de Nierstichting in RTL Dossier met 'Over Winnaars'. Een Tvpro- gramma waarin vier jonge nierpatiënten een indrukwekkende ontmoeting hebben iet Nierstichting ambassadeur en zwemkampioen Pieter van den Hoogenband en vertellen over hun leven en dromen. De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk heipen en bijstaan. Dat kost geld, veel geld. Daarom komen de collectanten in de week van 17 tot 24 september weer langs de deur, voor een vrijwillige bijdrage. Bij meer dan 40.000 mensen werken de nieren slecht en bij duizenden patiënten helemaal niet meer. Zij moeten, om in leven te blijven, dialyseren: een intensieve en belastende behandeling. Elk jaar weer komen er ruim 1.400 dialysepatiënten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan. De nierstichting trekt zich het lot van nierpatiënten aan en helpt. Met onderzoek naar verbetering van dialyse- en trans plantatiemogelijkheden. Zodat nierziekten beter behandeld kunnen worden. Ze financiert speciale programma's die bijdragen aan een beter leven voor nierpati- enten. Daarnaast werkt de Nierstichting aan uitbreiding van een aantal niertrans plantaties en geeft ze voorlichting over het belang van orgaandonatie. NIEUW NIEUW NIEUW Handels onderneming De Neef gaat 15 september open Wij bieden meubels aan tegen aantrekkelijke prijzen. Kom vrijblijvend eens kijken. Geopend: vrijdag - zaterdag van 09.00 - 18.00 uur De Hulst Oostrum.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 17