Beste Parochianen. Het leuke van op vakantie gaan is, dat je mensen ontmoet die je doorgaans niet ontmoet- Een gesprek met een medemens kan van onschat bare waarde zijn. Het kan je op een ander spoor zetten, al moet je allerlei hobbels neme.», die ander echt leren kennen. Op vakantie in het buitenland krijg je bijvoorbeeld te maken met taalbarrières. En dan heb ik het nog niet eens over het verschil van cultuur, die ervoor zorgt dat wij heel anders tegen bepaalde omstandigheden aankijken dan die mensen daar. Ja, zelfs in de omgang met bekenden zijn er grenzen aan het weder zijdse begrip. De andeP 'i$ vaak degene die je zo goed dacht te kenne; Een verandering van omgeving kan de verhoudingen doen verande ren. Ik wil naar rechts... hij naar links. Ingrijpend is het als mensen diepe wonden hebben opgelopen door het contact met een ander Ik ben met jou uitgepraat", Ik wil niets meer met jou te maken hebben", Je hebt mij pijn gedaan Mensen kunnen ook uitgepraat zijn met God. Hij is mij vergeten En toch, de Heer onze God ver langt je te ontmoeten. Hij wil met je praten en naar je luisteren. Zo intens is Zijn wens, dat Hij de sluiers weg wil halen, die het contact belemmeren. De gordijnen gaan open, en 2000 jaar geleden open baarde Jezus zich aan de mensen. Wil je iemand doorgronden, dan volstaat een ontmoeting natuurlijk niet. Elkaar leren kennen vergt tijd en moeite, In een relatie is dat ook geen opgave. Je verlangt er juist naar de ander nog eens te ontmoeten. Ook naar God toe is dit zo. Je maakt ruimte voor Hem. Je geeft jezelf eigenlijk over. En het wonderlijke is, je krijgt er zoveel voor terug; Iemand die met je op trekt en langzaam met je vergroeit. Wat zou het toch een schitte rende vakantie zijn om op terug te kijken, als je Hem beter leert kennen. Succes, en een fijne vakantie. Diaken. K.B.O. AFD VEULEN augustus (Maria Hemelvaart) gaan we ter bedevaart naar Handel. Wij vertrekken om kwart Wie mee wil, graag opgave voor 14 augustus bij G. Claessens, Brugpas wegens vervoer.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15