aj 1 U OA H.H. Donatus en Anthonius Kapelletje bij is van Meyel Veulensewegnu 100 jaar, Veldkmisen en Kapellen mogen zich op een groeiende belangstelling verheugen. Limburg telt er vele honderden, elk met hun eigen ver haal. Ze worden ook in onze tijd gekoesterd. Niet zozeer meer vanuit een groeiende-geloofsovertuiging, maar vooral omdat er steeds meer oog is voor hun cultuurhistorische waarde. Kruisen en Kapellen; ze et gulle hand over het Limburgse landschap uitgestrooid. Het zijn monumenten van volksdevotie. Plekken om even een kaarsje op te steken, even hoop te putten, of rust te vinden. Gewoon onderweg naar school, werk of winkel. Een extra wandeling naar zo'n kruis of kapelletje is heel normaal. Een kapel is klein en intiem, minder over donderd dan een grote Kerk. Ze zijn ook persoonlijker; je staat int ers vlak bij de heilige met wie je, bij na in een onderonsje, hulp vraagt, troost zoekt of sterkte vraagt Kapellen komen voor uit het volk zelf. De heiligen aan wie ze zijn toegewijd, zijn doorgaans ook typische volksheiligen. Geen geleerde kerkvaders, maar gewone ensen van vlees en bloed, mensen die het lief en leed van het ge wone volk hebben gedeeld. Wij op 't Veulen doen niet onder. Wij willen in dit jaar 2000, extra aandacht besteden aan dit 100 jaar Donatus en Antonius Kapelletje. Vervolg. (Diaken) LVB VEULEN Dinsdag 18 juli fietsdagtocht. We vertrekken om 9.00 uur bij de kerk met auto's richting Well. Daar starten we met d eWellse Heide fietsroute. We gaan onderweg een kijkje nemen in Plantaria in Twisteden, Duitsland. Wel graag ewven opge ven en verdere informatie over Duits geld bij Toos. tel. 58 66 86 t/m 16 juli. Veel fietsplezier en hopelijk mooi weer. OPROEP aan alle inwoners van Veulen Het is de bedoeling aan de website van Veulen (www.veulen.myweb.nl) een pagina toe te voegen met Veulense e-mail-adressen. Wilt u dat ook uw e-mail- adres in deze lijst wordt opgenomen, stuur dan een mailtje naar JohnReintjes@hetnet.nl waarin u dit aangeeft of surf naar de website. U kunt mail Ook bedrijven kunnen hun e- (bedrijfs)naam te vermelden! John Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16