In ei Poster van passiespel in Tegelen. li Het aanschouwelijk maken van Christus kruisweg en dood, heeft na 1150 een vlucht gemaakt Christus als de Albeheerser kreeg steeds meer en meer een menselijk gezicht. t€ Het werd een identificatiemodel voor de lij dende mensheid, die naar God kijkt, o troost en sterkte te putten, omdat Hij met hen meelijd. Uit die tijd stammen ook dé Pans- of Passiespelen. Hierin werd de martelgang van Jezus aanschouwelijk gemaakt voor het grote publiek Be Evangelische teksten vormden de hoofdstructuur, waaro heen dichterlijke vrijheden en meditatieve overdenkingen werden ge bouwd. Het waren vaak emotionele liturgische spelen. Daarom noem den men deze vanaf de 1( eeuw ook weleen mysteriespel De vervagende versoberingsdrang bracht deze spelen echter in een Verdomhoekje, zodat in de 18' e eeuw deze spelen geleidelijk aan ver dwenen. Eind 19 de begin 20,te eeuw, kregen deze Paas- of Passie spelen weer nieuwe aandacht. Tegelen is hiervan een voorbeeld. Tot september kunt u hier nog iedere zondagmiddag terecht, ONTMOETING NABESTAANDEN. In de Ruuper van 17 juni deed ik een oproep om opgave voor nabe- staancldPdie elkaar willen ontmoeten en met elkaar praten, onder het genot van een kopje koffie. Bij de bezoeken bleek overduidelijk, dat men hieraan behoefte had. Waarom niet op 't Veulen, zegt men dan. Op velen plaatsen bestaat dit toch ook, en wel naar volle tevre denheid» Er melden zich al direct twee personen aan. Pie ook deze behoeften bevestigden. Jammer voor hen, en in het algemeen» Zeker omdat het enkel de drempel is, om zich aan te melden, die dit projekt nu blokkeert. Graag opnieuw aandacht voor deze oproep» Informeer of meld u aan bij de diaken. Bedankt. w H.H. Doaatus en Anthoaius Kapelletje bh 100 jaar Wie heeft, hiervan wat sneer geschiedenis Materiaal, Voor het kerkelijk archief» Graag telefoon aan diaken.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15