De praktijk van de Ja ik heb wat moeite met het geloof, en zeker met de kerk. Hoezo... Ja, ik vat het in drie punten samen, wat de kerk verkondigt; ellende, verlossing en dankbaarheid. En jullie noemen dat de "Blijde boodschap" Ellende Ja hoe moet ik dat zeggen Begrippen als zonden besef is voor mij helemaal te gek, terwijl jullie praten over persoonlij ke en collectieve zondigheid. Het is zo negatief. Ik denk dat de mensen soms zonden worden aangepraat, om vervolgens de verlossing te mogen kunnen ervaren. En deze verlossing moet dan de kerkgang bevorderen. Vervol gen moeten we dan voor die verlossing dankbaar zijn. Ja... wat heb je hier van terug Ik vind het vreemd dat je denkt, dat mensen zonden worden aangepraat. Kijk dan om je heen; mensen doen zonden. Ze maken verschrikkelijke fouten, waar enorme ellende uit komt. Neem De onderlingen conflicten? de mensen val len tegen elkaar uit, soms lijfelijk, soms met woorden. Nee de tasjes roof en andere roof, of de vele vernielingen die men maakt. Het afbreken van onschuldig leven, en geestelijk kleineren van mensen. En zo kan ik er tientallen opnoemen. Ja dat zijn fouten... en zeker geen vergissingen meer. Maar de mensen moeten zelf deze fouten goed maken. Ik krijg de indruk, dat wij mensen er ons "al te gemakkelijk van afmaken, door het dan maar bij God neer te leggen. O, dat wist ik niet; dat dit niet voldoende is. Dat wij naast de vergiffenis door God, ook nog zelf deze fout moeten herstellen. En dat we dan pas weer, rechtschapen tegenover God en de ensen staan. Sorry. Ja ik kan me er ook wel in vinden, dat en vaak anderen zo krenkt, dat het inwendig heel veel in de mens stuk maakt. Zo noem ik; menselijke waardigheid, zelf- respekt en vertrouwen. Mogen we nog eens meer zo vrij en spontaan met elkaar praten Bedankt.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 17