17 aanvang 20.00 uur Plaats: Café de Evenaar SVIerseioseweg 96 5801 CE Venray 2000 OJCPURE presenteert reume bittere noodzaak Groeiend aantal aanvragen voor Het Nationaal Fonds Kinderhulp heeft van 7 mei t/m 13 mei 2000 de voor jaarlijkse nationale collecteweek. Bijna 30.000 vrijwilligers gaan op pad om geld in te zamelen voor kinderen die te maken krijgen met jeugdhulpverlen ing. Dat is hard nodig, want het aantal aanvragen voor financiële onder steuning groeit. Kinderhulp zet zich al 40 jaar in voor kinderen in Nederland die het minder goed getroffen hebben, vaak als gevolg van een verstoorde situatie thuis. Via verschillende wat meer kleur in hun bestaan te brengen. Zo maakt Kinderhulp het moge lijk dat deze kinderen 's zomers een weekje op kampeervakantie kunnen, lid kunnen worden van een sportclub, dat er een schommel komt bij het kin dertehuis of dat ze Sinterklaas kunnen vieren. In de provincie Limburg doet onder meer Jeugddorp Bethanie in Hora regelmatig een beroep op Kinderhulp. Zo kregen zij in december 1999 voor de Sinteridaasviering een bedrag van f 3.720,— voor 124 kinderen. DE Widdonck in Heibloem ontving voor 30.000,— aan speelvoorzieningen. De st. Jeugdzorg St. Joseph in Cadier en Keer kreeg onlangs 16 computers van Kinderhulp, voor elke leefgroep een. Vanaf november 1999 t/m mei 2000 viert Kinderhulp het 40-jarig jubileum. Onder de titel "Jij hebt 'n Stem" heeft Kinderhulp een aantal activiteiten, bedoeld om jongeren uit tehuizen aan te moedigen zichzelf te laten zien en horen. Naast de Kinderhulp-prijs en de mogelijkheid om tot medio mei de voorstelling HOME te bezoeken - een familievoorstelling over jongeren in een gezinsvervangend tehuis - krijgen 600 leefgroepen in tehuizen een computer, een cd-rom om te leren internetten en een nieuwe website voor jongeren. Voor andere informatie: Lies v.Bavel, Albionstraat 9, tel. 58 21 93

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 18