Teken van geloof 3 Tornaswie kent hem niet "Ongelovig" heeft de geschiedenis er aan vastgeplakt. Dat is niet terecht. Hij is niet ongelovig. Wel zoekt en verlangt hij naar tastbare, zichtbare funderingen voor zijn Een geloof dat geen aanknopingspunten heeft met de realiteit, een geloof dat niet ervaarbaar is, is een abstractie, die al snel zijn aantrekkelijkheid en zeggingskracht verliest. Geloof ontrekt zich weliswaar aan een "wettig en overtuigend" maar niet aan de levenservaringen van mensen. Sterker nog, wanneer geloven niet tot concrete ervaring in het leven van alledag komt, is het een lege huls. De verrijzenis is niet alleen een belpfte, het is ook een o En wel een opdracht om verrijzenis concreet te maken. Dit gebeurt waar mensen eensgezind samenleven in zorg voor elkaa waar onrecht wordt omgebogen tot recht; waar terneergeslagen mensen worden opgericht; bedroefden getroost, ontredderenden perspectief geboden, waar men opstaat tegen onvrede, geweld, vandalisme; waar men weer tot bezinning, tot samenkomen komt voor gebed en eucharistieviering; waar men weer samen kerk wordt, die dat wat Jezus ons heeft voorgeleefd en gedaan handen en voeten geeft. Hierin wordt verrijzenis, hierin wordt Christus zichtbaar. Even tastbaar en ervaarbaar als de zon op je huid. Zo geeft geloven richting aan mensen en wereld en het heil dat je zo ervaart, voedt ons geloof. Omdat je Cle. gezien helt, geJboóf. je (gelukkig zij. die. zonden, gezien te hekken toch tot get oof. tomen 20,29 Donderdag 27 april repetitie 19.30 tot 21.00u. 29 april 14.30 uur zingen we in uniform b.g.v. het 50 jarig huwelijksfeest van en Maandag 1 mei geen repetitie maar donderdag 4 mei van 19.30 tot 21.00 uur. t

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 4