1 It H w' 18 Noveen van de H. Antonius van Padua Onde parochieheilige Antonius wordt afgebeeld met onder meer een lelie. Een téken van zuivere reinheid, en een geur van heiligheid. Het benadrukt ook de integriteit van de H. Antonius. Heel duidelijk had onze grote heilige ook oog en hart voor de Wonderlijke natuur. Heel het Godsbeeld verduidelijkt hij, met beelden vanuit de Scheppende God. Zoals ook bij de noveen van het vorige jaar zal ik op de citaten van Antonius ingaan. Deze keer op Maria, vanwege de meimaand. Maria noemde hij de "morgenster", omdat zij aan het begin staat van heel het verlossing- en heilswerk van haar zoon Jezus Christus. Maria is ook het begin van onze heilige Kerk. Zij is in ze kere zin eenzelfde mysterie, gezien vanuit twee verschillende gezichts punten. Tussen beide mysteries ligt geen kloof. Beide mysteries zij geboren uit de heilige Geest. Zo ziet hij beide, als een "maagdelijke oederschoot", die de heilige Geest vult met de gewijde zuiverste bron. Daarom bestaat er ook een waarachtige band tussen Maria en onze Kerk. Beide zijn doordrongen van de heilige Geest, en hierdoor vrucht baar geworden. Bij Maria, om Gods' Zoon onder de mensen te brengen, als de Leraar, Redder en Verlosser. Bij de Kerk, om de kinderen van God samen te brengen tot een geloof- en kerk- gemeenschap. Daarom ook dat de heilige Antonius zo'n Maria vereerder was, De Kerk kreeg door de heilige Geest in de schoot van Maria de volheid van Christus 9 En heeft Gods' Zoon, de Kerk geschapen naar hef beeld van Zijn eigen Moeder Maria. Zo zegt Antonius; God gelijkt niet op de mens, maar de Mens lijkt op God. En dat beeld trekt deze lijn door. Zo gelijkt de Kerk op Maria, en gelijkt niet Maria op de Kerk. Zo waakt Maria bij de wieg van het Goddelijk Kind en is aanwezig hij de geboorte van de Kerk. HARTELIJK. DANK. AAN; Allen die zich spontaan en bijzonder goed hebben ingezet, om de vieringen in onze kerk zo levend en mooi te maken. Ik denk aan het koor, de koster, de sierders, de poetsters, de misdienaars en acolieten. Moge God jullie extra zegene

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 19