gemeentehuis parkeerde. De Burgemeester met een splinternieuwe ambtsketen (de oude raakte in Engelsche krijgsgevangenschap) begroette allereerst de Koningin en de Prins waarna twee bruidjes een versje zeiden en bloemen aan H.M. aanboden. Vervolgens besteeg het Hoge Gezelschap de trappen van het Gemeentehuis en heette de Burgemeester daarna namens zijn gehele gemeente, de gasten van harte welkom. In het Gemeentehuis werden aan H.M. en Z.K.H. voorgesteld o.a. de Wethouders en de Heren van de Raad, de Hoogeerw. Heer Deken, Mgr. Jenniskens met leiders en leidsters van het diocesaan jeugdwerk en nog enkele voorname persoonlijkheden. Zeer opvallend en tegelijk treffend is het geweest hoe gewoon en hartelijk zich hier de Koningin en de Prins met deze en gene hebben onderhouden. De Prins stond op een gegeven moment met de borrel in de linkerhand en rechterhand in de broekzak, op een been zomaar gezellig met iemand te kletsen. Door Mevr. Rongen-Strijbosch uit Oirlo en Mevr. Reintjes-van Megen uit Leunen beiden in ouderwetse klederdracht, werden twee poppen in Venrayse kledij aangeboden. Een deputatie van de gezamenlijke buurtverenigingen van Venray eveneens in ouderwetse klederdracht boden nog een grote 'pruumkesweg' aan. Omstreeks kwart na acht begaf men zich naar de Grote Kerk waar de H.E. Heer Deken H.M. en Z.K.H. rondleidde. Aan de Noordzijde werd de kerk verlaten en bij het Oorlogsmonument aan het Kerkpad legde de Koningin een krans, in de Hofstraat bij het huis van Poels begaf het Koninklijk gezelschap zich wederom in de wagens en het ging verder in de richting Wanssum om via Well-Bergen-Gennep bij Mook Limburg te verlaten. Het feest duurde in Venray echter voort. Tot 12 uur werd er gedanst en gefuifd. Men had extra verlenging gekregen omdat het bezoek twee uur later was. Ook het Veulen bleef in de feestvreugde niet achter en bij van Gassel in de zaal werd gezellig gedanst onder de vrolijke tonen van het orkest uit Holthees. Ook hier ging het officieel tot 12 uur door met dansen. Ondanks het late uur waren er toch nog enkele welke niet konden scheiden van de feestvreugde. Waarschijnlijk wilden zij nog eens rustig van een borreltje genieten. Blijkbaar hadden deze nog een lekkere nasmaak. Zij verlengden dan ook maar zelf het sluitingsuur tot half vier. Nadat zij dan nog een glas Hollandse Nieuwe hadden aangesproken waren zij weer in conditie om de reis naar hun uitgangsbasis te aanvaarden. Of zij des smorgens bij het eerste signaal voor hun bed stonden betwijfelen wij evenwel. Volgende week het vijfde deel van de brief over april 1950, Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 14