Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (45) 12 Vierde deel van de brief van april 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in Limburg. Regen en sneeuw, koude en nattigheid ten spijt bracht H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op 24 en 25 April jl. hun voorgenomen bezoek aan de Prov. Limburg. Het leek wel of de weergoden voor deze dagen het slechtste weer bewaard hadden. Vooral 25 April was een dag die alleszins Kerstmis waardig geweest zou zijn, nadat het tijdens de voormiddag aanhoudend geregend had begon het naderhand nota bene te sneeuwen en nog niet zo'n klein beetje ook. Het waren grote vlokken die van den hemel neerkwamen. De hoeveelheid sneeuw waarmede de aarde werd bedekt was voldoende om de jeugd bij H. Reintjes het plan te doen vatten en uitvoeren om een levensgrote sneeuwman te vervaardigen. Onder zulke weersomstandigheden behoeft het eigenlijk geen betoog meer dat de versieringen welke overal waren aangebracht bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek zeer te lijden hadden. Het effect werd aldus aanzienlijk verminderd en dit was zeer jammer. Vele nijvere handen waren van tevoren bezig geweest bij het aanbrengen van versieringen met vlaggen en lentegroen. Ook waren feestverlichtingen opgehangen, kortom, aiies was er aan gedaan om de Landsvrouwe en Haar Gemaal een enthousiaste ontvangst te bereiden. Het kan niemand kwalijk genomen worden dat de uitbundigheid en het enthousiasme getemperd werden door het koude en natte voorjaarsweer. Dit werd nog verergerd door ruim 2 uur wachten wegens ontstane tijdnood tijdens de route door Zuid- en Nrd.-Limburg. Met het vliegtuig kwamen de Koninklijke bezoekers op 24 April op het Vliegveld Beek bij Maastricht aan. Vandaar ging het rechtstreeks naar het Gouvernementsgebouw te Maastricht alwaar leden van de Prov. Statende Burgemeesters van alle Limburgse Gemeenten en verdere genodigden klaar stonden om de Koningin en de Prins te begroeten. Limburgs Hoofdstad was naar men ons verzekerde een zee van vlaggen, licht en groen. De Hoge Gasten maakten diezelfde avond een rondrit door de stad in een open calache om de feestelijke versiering en illuminatie in ogenschouw te nemen. Daags daarna begon dan de grote tocht door Limburg. Venray genoot het voorrecht H.M. en Z.K.H. op het Gemeentehuis een half uur in hun midden te hebben tijdens welk oponthoud de thee gebruikt werd. Volgens plan zou de Koningin even over half zes in Venray aankomen doch het was kwart voor acht toen de wagen met de Koninklijke Standaard, voor het in een zee van oranjekleurige lichtjes badende

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 13