EEN G t i Nou en Iets bijzónders Misschien niet, omdat het planten van nieuwe bomen in liet kader van een "herinneringsboom", als het werken aan een bete re toekomst, of als aandacht voor de natuur nu en in de toekomst, echt niet uniek is. En toch, veulen weet er weer iets moois van te maken. In eens wordt het een andere boom. In het bijzijn van tal van dorpsgenoten, wordt door de voorzitter van de dorps raad de boom plechtig geplant. Als een teken van blijvende aandacht voor ons mooi dorp, en vertrou wen in de toekomst van ons dorp. Een boom vanuit het verleden, voor het heden en de toekomst. Hij wordt door de diaken gezegend, als teken van onze grote waardering, voor de veelzijdige tot onuit- puttende scheppende natuurlijke krachten van God. Zijn scheppende werking is al veel meer dan 20 eeu wen zichtbaar aanwezig. Deze boom legt dan ook de wortels naar het diepe verleden, en mag zo jong als hij nu is, in geloof en vertrouwen groeien in de licht, die donker, mistig, en helder kan zijn. En mogen er tranen van verdriet vallen, pijnlijke hagel stenen ons raken, hij mag er zijn, en staan juist op dit piekje in het centrum. Dit is de grond van je bestaan. Een vei lig mooi piekje., met het zicht op Gods' huis, en naar ons mooie dorp. De stemmen va® mensen zullen niet aan je voorbijgaan, het spelen van onze kinderen doen je vreugd, de opgroeiende mensen zullen je bewonderen en de ouderen waarderen. Je ben geworteld in de grond van ons Veulen, en bent en blijft ons dierbaar in de toe komst. Juist omdat je een spiegel bent voor liet leven van ieder van ons. Een vredig, veilig en gezond leven wordt je gewenst door alle Veulense bewoners, en blijf steeds in ons midden als een liefdevolle herinnering aan Gods scheppende krachten onder en met ons allen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 26