Open Kloosterdag Afgelopen zondag waren - zoals in het portaal van onze kerk is aangekondigd, ruim 80 kloosters in heel Nederland open voor iedereen. In ons Limburg deden ruim 25 kloosters mee. Opnieuw een ACTIVITEIT ROND HET JUBILEUM JAAR 2000. Waarom de deuren open gezet voor iedereen In deze veertigdagen is ook een van de thema's STILTE". Daarom was het een enorm sucses. De vele bezoekers werden ook even als ik geraakt, door de rijkdom van de stilte in het leven van deze mensen. In de gesprekken kwam dit steeds weer naar voren. Enkele uitdrukkingen wil ik hier graag noemen. 1. Jammer, dat wij mensen in deze gejaagde wereld, nauwelijks nog stille momenten kennen. Wij worden meer geleefd dan dat wij leven. 2. Onbegrijpelijk is deze stilte voor ons geworden, en weten deze niet meer te plaatsen binnen het levensgeluk van ons mensen. 3. Toch straalt de innerlijke vreugde, geluk en liefde uit de ogen van de zusters, broeders, en paters. 4. Dit is een mooi en interessant moment, om ook eens een kijkje te mogen emen achter ide muren van de kloosters. 5. Neem nou hier b.v. in Tegelen Steyl; 5 grote kloosters en dan op een steenworp afstand. Van het open maatschappelijk leven tot de slotzusters. In zeer veie dorpen en steden in Limburg staat een klooster, Soms "broederlijk" en "zusterlijk" naast elkaar. Wat er achter De klooster muren gebeurd en hoe de mensen daar leven weten Steeds meer en meer mensen niet. Sommigen namen deel aan het gebedsleven van de kloosterlingen. Ging men van het een naar het ander klooster, dan waren er grote vormen van variaties. In de meer contemplatieve kloosters slotzusters o.a.) konden we wat minder zien, maar werden goed en gastvrij ontvangen, en er werd een beeld van hun leven geschetst en ge beden. Bij de "actieve" ordes en congregaties, werden wij bij na overal naar toe geleid. Verschillende ordes combineerde het met een tentoonstelling, film en dergelijke. De vele deel nemers noemde het terecht een geweldige indrukwekkende dag.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 25