15 C- Traditiegetrouw staken ook deze paartjes de Grote Straat over om in de Zwaan' hun zenuwen wat te kalmeren en sterkte op te doen voor wat nog komen gaat. Toen de Veulense smid op een zekere nacht rustig naast zijn eega lag ie pitten werd hij plotseling verschrikt wakker door dat iemand in huis een deuntje stond te fluiten. Allereerst volgde een kleine woordenwisseling tussen Christ en zijn vrouw maar het uiteindelijke resultaat was dat men vergeten was de achterdeur te sluiten. Nadat de vrouw eerst eens behoorlijk met haar knie Christ een duwtje had gegeven met de woorden "ga een kijken wie of daar staat te fluiten" kwam Christ eindelijk eens overeind om te zien wie of de nachtelijke bezoekers wel konden zijn. Hij was al rood van schaamte bij de gedachte dat het inbrekers zouden kunnen zijn en dat hij dan tot zijn spijt zou moeten erkennen dat hij hun teleur moest stellen omdat hij toch maar een arme drommel was, en zij dan toch niets bij hem konden vinden. Wie beschrijft echter zijn verbazing toen hij het licht in de keuken aanknipte en hij van aangezicht tot aangezicht met de politie stond. Nog meer verwonderd over dit late bezoek stelde hij maar gauw de vraag wat of de Heren wel wensten dat zij hem in de nacht op kwamen zoeken. Zijn nieuwsgierigheid was al gauw bevredigd toen een der mannen hem vroeg of de mogelijkheid bestond dat in het bijgebouw de smederij kon zijn ingebroken aangezien de deuren open stonden en de achterdeur des huizes ook niet op slot was. Dit was voor Christ niet zo heel vreemd want dat gebeurde wel meer dat een en ander niet op slot was. Na een vluchtig onderzoek bleek alles in orde te zijn. Er werd een sigaartje opgestoken, de Heren Wetsdienaren werden bedankt voor hun opmerkzaamheid en nadat deze vertrokken waren sloot Christ voor deze keer de deur maar af en kon de vrouw gerust stellen en haar mededelen dat zij rustig kon gaan slapen en dat het nachtelijke bezoek niet op haar was gemunt. Wei heeft Christ haar moeten beloven in het vervolg voor het naar bed gaan de deuren te sluiten om een tweede nachtelijk bezoek hetgeen misschien minder aangenaam zou zijn te voorkomen. JONGE BOEREN: Meldden wij in onze vorige brief dat op Donderdag 16 Maart de Jonge Boerenvereniging Leunen-Veulen zou worden gesplitst. Thans moeten wij mededelen alsdat dit niet is doorgegaan maar naar een latere datum is verschoven. Op een algemene vergadering van de vereniging zal een en ander in behandeling worden genomen en zal een algemene stemming beslissend zijn omtrent de zelfstandigheid van 't Veulen. Volgende week het derde deel van de brief over maart 1950. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16