Maart roert zijn staart. Op enkele plaatsen ziet men zelfs vee in de weide. Hier en daar ziet men al een jong veulen in de weide. Het hout begint ai uit te lopen en de bomen botten reeds uit. VARIA. H.M. de Koningin in Limburg. Voor het eerst sedert haar troonsbestijging zal H.M. Koningin Juliana einde van deze maand vergezeld van Z.K.H. Prins Bernhard, een officieel bezoek brengen aan Limburg. De hoge gasten zullen per vliegtuig op het vliegveld Zuid-Limburg bij Maastricht arriveren. Zij zullen aldaar worden begroet door de Commissaris van de Koningin der Pr. Limburg Z.E. Mr. Dr. Houben. Vandaar zal men zich naar Maastricht begeven, waar op het Gouvernementsgebouw het Prov. Bestuur de Hoge Gasten officieel zal ontvangen. De Koninklijke gasten logeren tijdens hun verblijf in Limburg op het Gouvernement. Vooral Maastricht maakt zich op voor het a.s. bezoek. De hele stad zal feestelijk versierd en verlicht worden en het schijnt zelfs dat het Vrijthof tot een grote dansvloer omgetoverd zal worden. 's-Avonds kunnen dus de liefhebbers en liefhebsters hun hartje ophalen onder een feeërieke verlichting en in een tot romantiek aangetrokken sfeer. De laatste dag van hun verblijf maken de Koninklijke bezoekers hun grote triomftocht vanuit Maastricht door Limburg (dit is 25 Aprii a.s.). in de voornaamste gemeenten wordt even halt gehouden. Ook in Venray zal even gestopt worden. Om plm. half zes n.m. worden de Koningin en de Prins aan de grens tussen Horst en Venray onder Castenray verwacht. De Burgemeester van Horst doet Hare Majesteit en Z.K.H. uitgeleide terwijl de Burgemeester van Venray de Hoogste gezagsdragers het Welkom in zijne Gemeente zal toeroepen. Waarschijnlijk zullen ter plaatse nog aanwezig zijn de schoolkinderen van Castenray en de fanfare van Oirio. Alle verenigingen en insteiiingen, aismede de schoolkinderen uit de gemeente zuilen naar Venray komen ter demonstrering van de aanhankelijkheid en trouw aan het Huis van Oranje. Vooral het Gemeentehuis, waar de bezoekers even zullen verblijven, zal in een feestkleed gestoken worden. Aan het exterieur worden momenteel restauratiewerken uitgevoerd en wordt alles op alles gezet om hiermede tegen 25 April klaar te zijn. Ook het interieur, dat tot heden enkel nog maar tot het allernoodzakelijkste hersteld was, zal nog een aparte beurt krijgen. Er moeten nog tegels gelegd en geplakt worden, zelfs de W.C.'s worden voor deze gelegenheid nog eens extra onder handen genomen. Volgende week het tweede deel van de brief over maart 1950. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 17