Eerste deel van de brief over maart 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. Hallo, hallo, hier Veulens thuisfront met het maandelijkse nieuws. KERKELIJK NIEUWS: De vastentijd loopt weer ten einde want palmzondag behoort weer met zijn lange evangelie tot het verleden. Thans vertoeven we in de Goede Week ter gedachtenis aan het lijden van Onzes Heren. Deze week nog boete doen en de vastenwet wordt weer voor een jaartje opgeborgen in de kast bij de pastoor tot het volgende jaar. VËRKERINGEN: Weer heeft Amor zijn boog gespannen en een pijltje afgevuurd in de richting van het Veulen. Deze keer kwam de bewuste pijl terecht bij Anny Nabuurs. Zij heeft een Oirlose jongen aan de haak geslagen en wel een broer van Sjeng Kunen zijn vrouw. Op halfvastenZondag was het weer mooi en zoals vele anderen toog Anny naar de Smakt om daar bij St. Jozef verhoring te vragen omtrent haar toekomstdromen. En waarachtig. Jozef knikte zelfs tot tweemaal toe. Toen zij buiten kwam stond er weer een Jozef te knikken. Haar bede was verhoord en samen togen zij naar 't Veulen om aldaar de eerste ogenblikken van hun jonge liefde te vieren op de bonte avond van de toneelvereniging. ZIEKTEGEVALLEN: Met Elly Smedts gaat het nog steeds zo ongeveer hetzelfde. Manders Nel is op Vrijdag 24 Maart ook geopereerd aan galstenen. Alhoewel haar toestand in de beginne zorgen baarde is zij thans weer herstellende zodat het levensgevaar is geweken. De vrouw van Jeu Geerets vertoeft ook in het Ziekenhuis. Zij heeft last van de blinde darm. Gezien de toestand waarin zij verkeert is momenteel operatief ingrijpen onmogelijk en is tot latere datum verschoven. Zij is thans weer in zoverre herstellende dat zij eerstdaags het Ziekenhuis zal kunnen verlaten. Thei Groetelaars is inmiddels in het sanatorium te Hom opgenomen. Ook de dochter van Jeu de Mulder zal naar Horn worden overgebracht voor algemeen herstel. Teun Timmermans is tegenwoordig ook een weinig ziekelijk. Nades de Lauw zijn vrouw is ook nog steeds ziek. AKKERWERKZAAMHEDEN: Het is lentetijd en de werkzaamheden op de akkers zijn in volle gang. De haver is voor het grootste gedeelte gezaaid en zo ook de gerst. Zelfs zijn er enige percelen aardappelen en bieten gepoot en gezaaid. Het weer is op ogenblik nogal wispelturig en ofschoon dat het April is lijkt het alsof we nog steeds in de maand Maart vertoeven De laatste dagen hebben we geen gebrek gehad aan buien. Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (39) 15

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16