Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (38) 13 Zesde deel van de brief over februari 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. Vorige week eindigden we het verhaal, terwijl Jan Geurts, liggend in de kinderwagen, naar huis werd gebracht. Aldaar aangekomen werd het slachtoffer van koning Alcohol netjes binnengeloodst en uit dankbaarheid werd de thuisbrengers een zitje aangeboden en kwam de vrouw al met een kistje sigaren aan lopen. De patient op zijn stoel gezeten was vol dankbaarheid jegens de mannen van het Rode Kruis en steekt dit niet onder banken of stoelen. In de kelder bevond zich nog een fles met boorwater welke voor de dag werd gehaaid en waarvan de ogen weer direct een heldere glans kregen. Bij den bekker teruggekeerd bleek dat de kleinste jongen van het Veulen (Jac. Nijsen) ook de hulp van het Rode Kruis nodig had. Gezien de chauffeur nog steeds bij Geurts was fungeerden Jan Reintjes (Gzn) en Wim van Meyel ais zodanig, terwijl Piet van Meyel, Harrie Janssen en Gerrit Hagens de flanken van dit Rode Kruis transport vormden. Nijsen werd intussen in het voertuig geplaatst maar aangezien men had vergeten dat de vorige patient in het voertuig had moeten braken en dit door de duisternis niet werd opgemerkt, kwam Nijsen op een ietwat glibberig bedje te liggen. Intussen glunderde Nijsen over al de zorgen welke men aan hem besteedde. Met het hoofd buiten het raam van de wagen en met het landingsgestel buiten de deur werd de patient heel voorzichtig, stapvoets naar zijn kazerne teruggebracht. Aldaar aangeko men waarschuwde een der Rode Kruismannen de wachtcommandant, maar op zijn kloppen kreeg hij geen gehoor. Na meerdere vergeefse pogingen om de wachtcommandant te bewegen om de poort te openen, werd, gezien de tijd kostbaar was, besloten om de patient maar voor de deur van de kazerne te leggen. De wachtcmdt kon dan bij zijn thuis komst de zaak verder afwerken. Op de terugweg werd bij Geurts nog even belangstellend geïnformeerd naar de toestand van de patient. Ook wilde men weten of de chauffeur nog altijd daar was. Eenmaal binnen, bleek dat de fles boorwater helemaal leeg was. Er werden de nodige sigaren gerookt en Geurts was in tegenstelling tot anders, erg spraak zaam. Men kreeg intussen zin om te gaan rusten en nam het hele stel afscheid. Buiten gekomen vond men dat de Rode Kruiswagen wel wat rust verdiend had. Wim van Meyel kreeg een knal idee. We voorzien de kinderwagen van een opschrift en plaatsen hem dan bij de smid op de schoorsteen. Het idee werd met algemene stemmen goedgekeurd. Als opschrift werd bedacht 'Ik ben in de wolken over de Veulense volken' Bij

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 14