DE VEERTIGDAGENTIJD Met Aswoensdag begint de Veertigdagentijd, de Vastentijd. Een tijd van bezinning en gebed, van bekering en van levens vernieuwing, van vasten en het geven van aalmoezen. Hoe maak je deze 40 dagen tot een goede tijd van vasten Hier volgen 40 tips voor de Veertigdagentijd. 1. Wat je weggeeft, verlies je niet. 2. Geen tijd.... Kom nou.... 3. Verwacht niet teveel; dë ander is ook maar een mens. 4. Van vriendelijke woorden slijt je tong niet, 5. Beleefd zijn is geen schande. 6. Laat een ander anders zijn en blijven. 7. Lachen mag van God. 8. Hoe drukker, hoe meer tijd. 9. Kruip niet weg als men je nodig heeft. 10. Als je vreugde wil vermenigvuldigen, moet je haar delen. 11. Hopen kost hetzelfde als wanhopen, het levert alleen meer op. 12. Deel zonder voordeel, geef eerst de ander. 13. Verbetering doet veel, aanmoediging doet meer. 14. Een kans is als een klapstoel, als je hem niet vasthoudt zit je ernaast. 15. Onze geest is als een parachute. Hij werkt alleen als hij open is. 16. Zie dankbaar terug, en vertrouwend vooruit. 17. Vaak maakt men zich beter verstaanbaar door inder te spreken. 18. Deel je geluk en het wordt groter. 19. Moed groeit door te durven, vrees door uit te stellen. 20. Bloemen zijn om mooi te zijn, mensen om goed te zijn. 21. Geen mens ziet meer dan waar hij op let. 22. Het meeste plezier van zijn geld heeft hij, die er het beste buiten kan, 23. Er is voor ieder mens een stukje hemel, als we er geen hel van maken. 24. Beter thuis vriendelijk zijn dan op een afstand wierook branden. 25. Wat je aanpakt valt mee, wat je uitstelt weegt zwaar.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 3