Dinsdag 7 mart HoiMeense, Boerebrulluft 2000 lil Nao 't prachtige waer van afgeloeëpe waek hope weej mit vastelaovend 6k zon waer te hebbe, zaodat weej ien en prachtig lente-zunneke d'n optocht van Luëne en Venraoy kunne bekieke. Ok zal der béej goed waer op dinsdag 7 mart nog ennen korte stoet van 't moj versierde buus van 't boerebruudspaar naor 't Knollehuus trekke. Weej hope dan 6k menig Knölleke en Knöllinneke daor um twieë uur te begroete um 't boerebruudspaar en de rest van 't gezelschap op dees tocht te begeleiden. 't Bruudspaar is der trouwes hieëlemaol klaor vur. Henri is speciaal mit en böske bloeme beej zien onechte schon- elders an de deur gewist um um de hand van Elly te vraoge. Zeej hebbe toen ien ieders geval hun toestemming gegaeve en dus zit dat wel snor. Um halluf drie zal de plechtigheid van de onechte huwehjksverbientems gaon beginne. Daomao zal de resepsie plats viende waorbeej iederieën Elly, Henri en de rest van 't gezelschap en haendje kan komme gaeve. Nao de resepsie zulle Henri en Elly 't fieëst opene mit ennen openingsdans ien de zaal.1 Verder hope zeej daomao iederieën op de vloer te kriege um onder de mojje klanke van joekskapel Noeët Tuus de zaal op de kop te zette. Iederieën den dat wil kan ok nog en stukske vur it bruudspaar opvoere. Heej of zeej motte dat wel efkes melde beej d'n sirremoniemaester Geert Heintjes. Ze motte dan ók opgaeve onder welke naam zeej 't stuksske wille brenge en 't mugt nie langer dan vief minute dure. Weej hope dur same mit Elly, Henri, 't hieële gezelschap onder anvoering van Prins Ruud I enne geweldige dag en aovend van te make. boerebrulluft Names de BBC Theo Yoermans

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16