$P%. JfeC Hfc* °c Ach, we leven niet in liet Paradijs waar je als Adam met God kan rondwandelen. De dagelijkse zorgen lopen met Gods aan wezigheid weg..... een Macht die ik in duizend varianten hoor En toch zou het zo niet moeten zijn. 'f Ik ben met u, alle dagen" zegt Jezus. Hij reikt ons de hand. Zijn aanwezig heid kan een haard van kracht en heipoëdiging zijn. Wij zijn ergens nooit alleen, en het is niet zo moeilijk om een beetje aandacht on te brengen voor de aanwezigheid van Gods1- Geest. Hij is als het gas in de ballon, als de adelaar waar we vei lig onder zijn vleugels mogen verblijven. Een man vertelde mijop een morgen toen ik wandelde in het bos, hoorde ik ineens een licht geruis. Men was bezig een enorme ballon op te blazen. Het gas ontsnapt uit de flessen, de ballon richt zich langzaam op, en ten slotte gaat hij omhoog. Ik heb daar heel wat uit mogen leren Zo zei de men. En ik kreeg uitleg. Ons leven is als die veelkleurige ballon. Elke morgen stijg je op. Je vliegt over bomen, huizen, kruispunten en dorpen. Een beeld van zovele verschillende en onverwachte situaties. Maar lang zaam verliest de ballon hoogte. Hij komt naar beneden en dreigt ergens tegen aan te vliegen. Ja zelfs in een ander appartementje binnen te varen. Dan moet je vlug warme lucht toevoegen opdat je ballon weer hoogte krijgt In liet diepste van ons hart woont de heilige Geest. Als je bidt leg je contact met (Hem)God. Hij is die Adem en dat Vuur, die de lucht in de ballon van je leven opwarmen. Hoe verstandig is het, als je je s'morgens met Hem verenigt om gevuld te worden Een momentje voor God, voor de Beminde; de tijd om je hart te voeden voordat je de dag begint Hij zal je zijn kracht inblazen. Mom. 8.26) Daar gaat je ballon naar omhoog Als hij opnieuw zakt, wend je dan vlug tot de heilige Geest in je hart. Hij is de innerlijke Adem, die de lucht van je ziel verwarmt en je helpt om hoger op te stijgen. Ik wens je een aangename vlucht. Tot over veertien dagen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 25