2 MISDIENAARS: za 19*00 Luuk Voermans en Benny Janssen zo 10*00 Auke Loonen en Kevin Janssen Weekbeurt Crop 4. Wo en do is er geen avondmis LECTOREN: communie z 10*00 Harrie Bovée Komende weekend 12/13 ferbuari: KERKDEURKOLLEKTE voor MEMISA Voor Memisa is dit eerste jaar van het nieuwe millennium een bijzonder jaar, want we vieren ons 75-jarig bestaan. 75 jaar medische hulp in ontwikkelingslanden. Al zijn de laatste eeuw de ontwikkelingen in de gezondheidszorg, mede door de inzet van Memisa, aanzienlijk gevord, toch ontbreekt het nog in tal van landen aan artsen, verplegend personeel en degelijke medische voorzieningen. Gezondheidszorg moet voor ieder een toegankelijk kunnen zijn, ongeacht etnische, religieuze, politieke en sociaal-economische verschillen. Daarom zendt Memisa jaarlijks zo?n 130 artsen en ander medisch personeel uit, die hun medische kennis ook overdragen aan de lokale bevolking in Afrika, Zuid- en Midden-AmerikaAzië en Oceanië. Op deze manier krijgt de hulpverlening een structureel karakter. Ook na noodhulpsitua ties blijft Memis hulp bieden. Het afgelopen jaar werd getekend door rampen en oorlogen. Met de Samenwerkende Hulporganisaties hielden we grote landelijke acties na elke grote calamiteit'. Dat v/aren achtereenvolgens de strijd in Kosovo en de aardbeving in Turkije. Evenals in 1998 voerde Memisa campagne voor de oorlogsslachtoffers. De opbrengst ging naar Soedan waar al vanaf 1958 burgeroorlog is. Met de opbrengst van de Memisa-kollekte komende weekend wil Memisa hulp verlenen aan Peru. Daar wordt medische hulp aan de bevolking verleend via steun aan lokale partnerorganisaties. Memisa richt zich bij haar partnerkeuze bij voorkeurs op organi saties, die identiteitsgebonden zijn. Steun kostende weekend de kerkdeurkollekte voor MEMISA. Het Kerkbestuur is voornemens om de knielbanken in het nieuwe gedeelte van onze kerk te verwijderen. Het gebruik van deze banken veroorzaakt veel "geklats", en dat is storend voor een goed en rustig verloop van de vieringen. Het aanbrengen van zachte stootranden tegen het ijzer is veel werk en kostbaar.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 3