O Enorme gebedssnoer voor ROEPINGENff 19 De jaarlijkse vaste parochiële gebedsdag voor onze veulense parochie is op 8 februari. Wij zullen dit echter op zaterdag 12 februari in de heilige Mis bijzonder tot uitdrukking brengen. Omdat door deze indeling iedere dag ergens extra een dag is voor roepingen, wordt God de Vader overstroomd met een aanhoudend vragen om roepingen. is zijn waar Wie weet waarvoor God je roept Priester, diaken, religieuze, huisvrouw, verpleester, of hulpverleenster, ja dat kan allemaal. God roept i ens. De moeilijkheid is alleen; God richt zich wel tot ons, maar wij zijn niet zo gevoelig meer voor die roep stem van God. Deze stem gaat maar al te gemakkelijk over of naast ons heen. Want God die liefde is, dringt filets op. Neen Bij wil ons gevoelig maken voor Zijn bedoelingen niet ons. En wil met ons een zinvol en verrijkt levensprogramma opstellen en verwezenlijken De basis is echter, onze bereidheid, om tijd voor God te maken. En een persoonlijke band met Hem op te bouwen. Hij verstrekt ons aüe genade van bijstand die wij nodig hebben voor het vol brengen van onze roeping. Maria zegt ons niet voor niets; Doe maar wat Hij je zeggen zal Het geloof helpt je bewust te zijn wie je ben St. Pauïus noemt zichzelf een worm. Niet om min achtend op zich' zelf te kijken, maar omdat hij ontdekte dat God hem alles geeft. Door mijn geloof ben ik bewust van wat ik kan, hoe meer mens te zijn en mij innerlijk vrij te mogen voelen. Ik noem dan de' geen .aar het .ogen kunnen zien, wat mijn plaats is tegenover God, de Vader, de Zoon en de Heilige Geest. En vanuit dit zien, mij vrij mag en kan bewegen. Zo bezoek ik tweemaal per jaar een klooster, en als ik dan de zusters en broeders zie, dan spreken hun ogen uit, wat de diepste vrijheid voor hen betekent.Voor ons lijkt Jezus vaak in de woestijn, ver weg, onbereikbaar. Welnu, wij zouden God dan kunnen vinden, in de stilte van het gebed, in een afzon dering met Hem. Hij blijft ons echter uitnodigen om dit te doen. om onze roeping op een juiste manier gestalte te kunnen geven.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 20