Piet van Staveren is ook in het Ziekenhuis te Venray opgenomen geweest. Hij was lijdende aan nierstenen, en is inmiddels weer thuis. Elly Smedts is ook weer in het Ziekenhuis te Venray opgenomen. Haar oude kwaal is opnieuw uitgebroken. Manders Nel zal in de loop van deze week ook in het Ziekenhuis te Venray voor het ondergaan van een operatie worden opgenomen. Zij is lijdende aan galstenen. ONGEVALLEN: Harry Hendriks overkwam Zaterdag 25 Februari jl, een ongelukje. De oorzaak en aanleiding hiervan was 'nbiggetje (alweer). Je schrikt niet vrienden. In onze laatste maandbrief releveerden wij reeds hoe in Januari een botsing tussen Harry en een big op het critieke moment voorkomen werd. Thans was een aanrijding mede door de duisternis evenwel onvermijdelijk. Ziehier in het kort de toedracht op die bewuste Zaterdagavond. Kwart na zevenen fietste Harry in de richting Venray om bij de Paters zijn zonden register in te leveren. Hij had dien avond tegen de traditie in, schijnbaar nogal wat tijd althans het ging niet met zo'n vaart als wij van hem gewoon zijn. Mogelijk ook was hij reeds met het gewetensonderzoek bezig of aan het uitkienen wat hij zo dadelijk de Paters wijs moest maken. Hoe het zij, in een voor hem kalm gangetje belandde hij bij Hagens alwaar hij helaas te laat een troep biggen aan de rechterzijde van de weg bemerkte. Te iaat, schreven wij al, want op hetzelfde moment dat de fietser de toom biggen in de gaten kreeg wilde een van de laatste de weg over steken, maar liep in de dolle ren tegen het voorwiel van Harry Hendriks. Tegenwoordigheid van geest of een noodlanding kon hier niet baten. Het stuur sloeg om en fiets en berijder sloegen met een smak tegen het harde wegdek. Voordat Harry kans kreeg met zijn rechter achterbeen het vervloekte big een oplawaai Abe Lenstra te verkopen, had het rotding met zijn broertjes en zusjes schreeuwend en brullend een veilig heenkomen gezocht. Tot op heden loopt het biggetje nog met gespitste oren rond om haar belager, welke het schijnbaar tegen het leven van haar heeft gemunt, te ontwijken en als het door de staldeur naar buiten wil wandelen gaan zijn ogen in de richting van Burgers om te zien of Harry niet in aantocht is. In verband met de twee voorvallen in korte tijd waarbij een big betrokken was, werd tot Teng Houben het verzoek gericht om in de Gemeenteraad van Venray een voorstel te doen tot het afkondigen van een bepaling dat het voortaan aan biggen streng verboden is zich op den openbare weg te bevinden. Het zou door die varkenserij warempel levensgevaarlijk worden om over het Veulen te fietsen. Volgende week het tweede deel van de brief over februari 1950. Gerht Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 14