Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (33) 12 perste deel van de brief over februari 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in !ndi&. Hallo, hallo, hier Veulens thuisfront over een golflengte van den bekker tot bij de smid. We komen met het nieuws van de maand Februari. KERKELIJK NIEUWS: Door de kerk werd de vastenwet waarin vanaf de oorlogsjaren gedispenseerd werd, voor het jaar 1S50 op de Zondag voor de vasten weer afgekondigd en toepasselijk verklaard op personen tussen 21 en 59 jaar. Voor bepaalde categorieën met zeer zwaren arbeid zijn uitzonderingen gemaakt. Maar overigens heeft men dispensatie nodig van de geestelijkheid, als men meent niet te kunnen vasten. Intussen heeft die vastenwet al heel wat stof doen opwaaien. Er zijn nu eenmaal van die mensen die menen dat zij alles kunnen behalve minder eten. Anderen die voornemens waren met Pasen een nieuw pak of nieuwe jurk te bestellen wachten nu met het laten aanmeten van de kledingstukken totdat Pasen voorbij is. Aangezien zij bang zijn dit in het eerste geval een en ander te ruim uit zal vallen. Ook ons medecomitelid Juffrouw Mulders onderwijzeres der school te Ysselsteyn meende aanvankelijk gedispenseerd te zijn in de vastenwet wegens het verrichten van giftigen arbeid. Naderhand, toen de letterlijke tekst van de wet erbij gehaald werd bleek evenwel duidelijk dat de Bisschoppen van Nederland met giftigen arbeid toch iets anders bedoelen. Met Vastenavond werd ook hier het feest van het veertigurengebed gevierd. Drie dagen stond het Allerheiligste tot na het lof uitgesteld PERSONENNIEUWS: GEBOORTEN: Bij Koenen Handrie is een jonge dochter geboren. Bij Kunen Sjeng is een jonge Kunen Ties geboren. Gezien Sjeng de laatste tijd met de fiets zijn dagelijkse werkzaamheden aan het Veulen komt verrichten rijst bij velen de vraag of de verantwoording van het vaderschap hem te zwaar drukt ofwel dat Sjeng de motor thuis laat omdat zijn zoon thans het motorrijden moet leren. Want het spreekwoord zegt: "jong geleerd, oud gedaan." Volgens mededeling van Sjeng lijkt zijn zoon precies op hem. Ais hij dan ook de streken van zijn vader overneemt zal hij ais het hem vergaat als zijn vader nog menigmaal een standje moeten incasseren en Vader zal de tekst van een standje nog wel van buiten kennen. ZIEKTEGEVALLEN: Vrouw de Lauw is op Zaterdag 25 Februari van de laatste H. Sacramenten voorzien. Thans is haar toestand weer in zoverre verbeterd dat zij weer af en toe het bed even mag verlaten.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 13