Toen het Veulen nog een 'vulieke' was (3114 Derde deel van de brief over januari 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. JONGE BOEREN. Het verslag van de op 6 Januari jl. gehouden studie dag te Leunen gaat als bijlage in uitgebreide vorm bij deze brief(*). Dit verslag werd opgenomen in BOER en TUINDER d.d. 3 Februari II. Op de studiedag werd medegedeeld ais dat er een wedstrijd zou gehouden worden wie of het beste verslag van genoemde studiedag inzond, hetwelk dan tevens zou worden geplaatst in genoemd blad. Ik moge hierbij U wel even verklappen dat genoemd verslag van welke inhoud U hierbij kennis neemt werd opgemaakt door een van onze medewerkers aan de maandelijkse brieven n.l. Jan Reintjes Gzn. Op 6 Februari zai een feestavond worden georganiseerd waarover wij U bij ons volgend schrijven een en ander hopen mede te delen. Op Vrijdag 27 Januari II. Werd in het patronaat te Leunen voor de kring Venray van de Jonge Boeren een spreekbeurt gehouden door Drs. Litjens over Emigratie naar Canada. Hij gaf een uitvoerig verslag over de mogelijkheden van emigratie naar genoemd land alwaar genoemde spreker verleden jaar studiereizen had gemaakt. DiVERSEN. De nieuwe kerkbanken zijn intussen ook gearriveerd, Of ze een gemakkelijke zitplaats zullen bieden is nog niet bekend. Dit zal de toekomst wei leren en als jullie terug zijn dan zul je het ook wel merken. Van Staveren zijn huis is intussen ook klaar en is een dezer dagen opgeleverd. Bij Hendriks (Steenfabriek) zal eerstdaags een begin worden gemaakt mei de Wederopbouw van de boerderij. Op 6-8 en 9 Januari II. Hield de handboogschutterij de Eendracht haar jaarlijkse toneeluitvoering. Opgevoerd werd BOERENSTRIJD. Het stuk zowel als de manier waarop het werd ten toneie gebracht lieten niets te wensen over. Het publiek was dan ook vol lof over het gebodene en keerde voldaan en tevreden huiswaarts. Van plankenkoorts van de nieuwe spelers en speelsters viel niets te bespeuren. Uit de nodige voorzorgsmaatregelen welke hier waren getroffen was een geestrijk vocht hetgeen de kleur van regenwater had, niet vreemd. Deze beproefde medicijn tegen plankenkoorts heeft schijnbaar voldaan aan de eisen welke men aan hem stelde. Ook de grimeur was over zijn klanten wel te spreken. Na afloop verklaarde hij dan ook nergens zo'n gezellige club te hebben aangetroffen. De feestavond van de doel (handboogschutterij) en toneelclub zal worden gehouden op Donderdag 9 Februari a s. Op 2 Februari werd door de Jonge Garde een ouderavond georganiseerd. Als spreker trad

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15