KERI^BALAN S Aftrekbaar voor de belasting. De kerk,- gezins- of parochiebijdrage is tezamen met de overige giften en donaties als gift, gedeeltelijk aftrekbaar bij de aangifte inkomsten belasting. Het aftrekbare bedrag wordt gevormd door het meerdere boven 1 van het onzuiver inkomen, waarbij in ieder gev.al F 120,- wordt aangemerkt ais minimum voor deze 1 marge, die niet aftrek baar is. Als giften worden aangemerkt bevoordelingen uit vrijgevigheid en niet verplichte bijdragen, indien en voorzover daartegenover geen recht op wederdiensten of andere tegenprestaties worden verkregen. Vereist is dat men de giften met bewijsstukken zoals kwitanties, giro- of bankafschriften e.d. kan aantonen; eigen aantekeningen zijn niet voldoende. Maximaal aftrekbaar is tien procent van het onzuiver in komen boven genoemde 1 Sinds enige tijd is daarnaast wettelijk bepaald, dat het mogelijk is de kerkbijdrage volledig aftrekbaar te maken. Voor gebruik van deze regeling moet echter aan de volgende voorwaarden worden voldaan; Er moet voor een periode van minimaal vijf jaar een verplichting worden aangegaan tot het schenken van een bijdrage aan de kerk. Deze verplichting vervalt bij eerder overlijden. Deze schenking heeft dus het karakter van een lijfrente De schenking moet tenminste eenmaal per jaar plaatsvinden. Deze verplichting moet vastgelegd worden in een notariële akte van schenking tot een bedrag van totaal F 2.000,— 5 jaar ieder jaar F 400,-) kost F 71,13. Voor grotere bedragen is de notariële akte wat duurder, voor iedere duizend gulden meer komt daar ongeveer F13,- bij prijsniveau). Diaken. Voor meer informatie; Lees straks ook de folder die U wordt aangereikt

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 26