JUBILBUM lOOO JEUGDCLUB VEULEN - maandagavondaroeo 18.00 uur Hallo jongens en meisjes, Maandag 15 november a.s. gaan we film kijken. Het is de bedoeling dat jullie om 18.00 uur bij de Hoefslag staan. Daarna gaan we met z'n allen naar Monique Janssen. De film duurt iets langer als een uur, dus om 19.30 uur kunnen jullie weer opgehaald worden. Groetjes, DE LEIDING Marian, Saskia, Monique, Sonja en Yvonne WILLIBRORD ZOND A G 7 .mt/sJmJer *l J J Afgelopen zaterdag vierde wij in 0112% kerk de Willibrordzondag. Het thema was Geloven gaat oecumenisch verder". Bit jaar is het theme ontleend aan het motto van de kerkelijke viering van het jaar 2000. De heilige Willibrord is de patroon van de Nederlandse Kerk provincie. Op deze Willibrordzondag hebben wij bijzonder gebeden voor de eenheid onder de christelijke Kerken en geloofsgemeen schappen. In de tijd dat de H. Willibrord als missionaris bet geloof in de lage landen verkondigde» was de Kerk nog niet verdeeld. Willibrordus leefde van 658 tot 739. De Engelse monnik met een Ierse kloosteropleiding trok rond 690 naar de lage landen» Om onze voorvaderen te kerstenen. Met 12 medebroeders kwam hij bij Katwijk aan land om in het "land van de Friezen" tientallen kerken te stichten. Ook zijn er verschillende bronnen naar hem genoemd. Om zelf priester te wijden» liet hij zich door de paus tot de eerste bisschop van Utrecht benoemen. Van daaruit zette hij zijn missio- neringswerk voort Utrecht was zijn werkplek. Ia Echternach - nu Luxemburg - stichtte hij een klooster om van tijd tot tijd tot rust te komen. De zuidelijke gebieden waren gedeeltelijk al gekers tend door de heilige Servatius van Maastricht en zijn opvolgers.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 27