I.I .11 *»ll, Owtn dm fskxeugenbedri if Op zaterdag 20 november as houdt de familie Claessens open dag, op hun uitgebreid en gemoderniseerd fokzeugenbedrijfZe nodigen collega varkenshouders en verder iedereen die geïnteresseerd is uit, om een kijkje te komen nemen in hun nieuw bedrijf. In het bedrijf worden 1.000 zeugen in grote groepen gehouden, die hun portie voer kunnen ophalen in computergestuurde voerstations. Op deze manier wordt de hoeveelheid voer afgestemd op de individuele zeug. Alle zeugen en biggen op het bedrijf krijgen brijvoedering. Bijprodukten en restprodukten uit de voedingsmiddelenindustrie worden hier verwerkt tot een hoogwaardig varkensvoer. Deze produkten hoeven dus niet gestort te worden, wat goed is voor het milieu. Ook voor een diervriendelijk leefklimaat is gezorgd. Allereerst zijn de vloeren in de kraam- en biggenaf delingen van kunststof. Daarnaast hebben de gespeende biggen meer bewegingsvrijheid omdat ze in grote groepen worden gehouden. Tevens zorgt een nieuw ventilatiesysteem ervoor dat de verse lucht direct bij de neus van de zeug komt. Ook is er aandacht voor het milieu, door het gebruik van "luchtwassers", die de afgewerkte lucht van het varkensbedrijf zuiveren. De ammoniak uitstoot wordt op deze manier teruggebracht met 95%. Tevens wordt de stof en de geur uit de afgewerkte lucht gefilterd. Verder heeft het bedrijf ook energiebesparende maatregelen genomen door het gehele gebouw optimaal te isoleren. Door het gebruik van kunststof inrichting wordt het reinigen vergemakkelijkt en het waterverbruik verminderd. Benieuwd hoe dit moderne fokzeugenbedrijf er uitziet? Kom dan een kijkje nemen, op zaterdag 20 november van 10.00 tot 16.00 uur. Het varkensbedrijf van de familie Claessens is gelegen aan de Scheiweg nr. 7 te Leunen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18