toestand der genoemde kinderen in aile opzichten gunstig genoemd kan worden. Zo ook de dochter van Jeu de Mulder ook bij haar is een verbetering in de gezondheidstoestand ingetreden zodat verwacht mag worden dat ook zij haar gezondheid weer terug zal ontvangen al zal het dan ook nog enige tijd duren. Thei Groetelaars heeft vanaf vorige week Woensdag van de dokter opdracht gekregen om voor onbepaalde tijd het bed te houden. Ook dit tengevolge van het bevolkingsonderzoek op T.B.C. dat in September plaats vond INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN: Jan Fleurkens Jr. gaat Pasen 1950 wonen bij Toon Bovee. Jan Janssen gaat naar huis naar Ysseisteyn. Op 8 November zijn Nel de Lauw, dus niet Marie de Lauw, en Wies de Lauw in het huwelijksbootje gaan varen resp. met Sjeng Cox uit Ysseisteyn, werkt aan de gemeente, en enne Beyers uit Zeilberg. Deze laatste gaan wonen in de Zeilberg bij Beyers en Cox verblijft tijdelijk bij de Lauw doch zal weldra met zijn wederhelft zijn intrek gaan nemen in een der arbeidskampen op Peelplan Zuid. VERKERINGEN: Geen bijzonderheden. Doch wij willen jullie hier een overzicht geven van de onbegrensde mogelijkheden welke er nog zijn als jullie terugkeren zodat jullie niet ais een kat in een vreemd pakhuis de situatie moeten gadeslaan. We hebben aan 't Veulen plm. 50 jonge meisjes boven 18 jaar (waar jullie toch in ieder geval het liefste mede te doen hebt) waarvan er volgens onze gegevens slechts 12 zijn die geen vrije Zondagavond meer hebben. Dus nog keuze uit 38 Veulense schonen. Wie doetje wat? Wat de jongens betreft, deze zijn met plm. 40 waarvan er al 8 kennis hebben met een andermans dochter. Hiervan zijn er slechts twee welke de weide kort bij huis hebben en de rest denkt 'de verste heide bloeit het mooiste'. Gezien deze gegevens lijkt het ons helemaal niet overbodig dat op korten termijn plannen verwezenlijkt worden om te komen tot de oprichting van een vrijgezeilentehuis hetgeen zeer zeker aan de grote behoeften zal voldoen. Alsnog zai voor jullie geen plaatsje worden gereserveerd maar als jullie terugkomen kun je zelf nog doen zo je wilt. De mogelijkheid dat jullie hier echter verzeild raken is wei zeer klein gezien de belangstelling van de Veulense schonen tussen 20 en 40 jaar voor onze jongens in Indie. Menende met deze gegevens jullie van dienst ie zijn geweest hopen we dan ook dat jullie de verwachtingen van de Veulense meisjes niet zult teleurstellen. Dus blijf wakker, PIELHAAS. Volgende week het tweede deel van de brief over november 1949, Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 17